Pagātnes rezultāti, iespējams, ir viens no pretrunīgākajiem faktoriem spēļu analīzē. Daļa spēlētāju veic likmes ļoti balstoties uz iepriekšējiem rezultātiem, citi to uzskata par laika tērēšanu, ir arī pavisam kritiski spēlētāji, kuri tos uzskata par maldinošiem.

Kā vienmēr, patiesība ir kaut kur pa vidu. Iepriekšējie rezultāti var atklāt daudz lietderīgas informācijas, tomēr tos nevajadzētu izmantot kā svarīgāko faktoru, veicot savas likmes.

Jāsaprot, ka ar skaitļiem vien nepietiek. Informācija, ka komandas iepriekšējās tikšanās reizēs nospēlējušas 1:0 un 2:2 spēles ir salīdzinoši nelietderīga, svarīgi ir saprast kontekstu. Informācija kļūst lietderīga gadījumos, kad tiek novērotas kādas tendences, piemēram, spēlēs tiek gūti daudz vārti, viena komanda konstanti uzvar utml. Svarīgi arī izpētīt iemeslus, kas noveduši līdz attiecīgajam rezultātam.

Rezultāti atvasina daudz informācijas

Šī ir tiesa, runājot par prestižām komandām, kurām ir sekmīga vēsture, liela fanu bāze un trofeju kolekcija. Šādi faktori nav izmērami, bet vienmēr ir pamanāmi laukumā. Arī šādu informāciju vērts ņemt vērā, izdarot likmes.

Skaties plašāk

Kad analizē pagātnes rezultātus, neizdari likmes tikai balstoties uz rezultātu, lai arī cik skaidrs tas nebūtu. Ja tev nav laika aplūkot spēles momentus vai statistiku, iepazīsties ar šo spēļu koeficientiem. Par laimi, izliktos koeficientus uz pirms vairākiem mēnešiem vai gadiem notikušām spēlēm vai atrast vairākos resursos. Koeficienti un to izmaiņas nodrošina pilnvērtīgāku skatu uz notikušo.

Kad tas notika?

Pirms veic likmes, balstoties uz pagātnes rezultātiem, aplūko to no dažādiem laika rāmjiem. Vai tas notika sezonas sākumā vai beigās? Vai kādai no komandām spēle bija īpaši nozīmīga, lai iegūtu pozīciju? Kādi laikapstākļi bija spēles laikā? Protams, visas detaļas fiksēt ir grūti un tas pat nav nepieciešams, taču sapratnei par rezultātu ieteicams iepazīties ar vismaz pāris.

Sastāvi

Ļoti svarīgi pievērst uzmanību sastāviem, it īpaši, ja pēdējā savstarpējā spēle notikusi pirms ilgāka laika. Cik daudz spēlētāju sastāvā ir vēljoprojām? Kā mainījies viņu sniegums? Svarīgi piebilst, ka ir spēlētāji, kuri ir tendēti rādīt izcilu vai sliktu sniegumu pret kādu konkrētu komandu.

Neignorē, taču nepārvērtē

Pagātnes rezultāti ir uzticams informācijas avots, kuru nevajadzētu nedz ignorēt, nedz arī pārvērtēt. Lai prognozētu nākotni nepieciešams zināt par pagātni, taču tā jāvērtē kritiski.