Spānijas futbola līgas (La Liga) pēdējās kārtas spēle starp “Valencia” un “Valladolid” bijusi sarunāta, atklāts izmeklēšanā.

Balstoties uz noklausītajām sarunām, tiek uzskatīts, ka spēles ietekmēšanā iesaistīta kriminālā banda un septiņi “Valladolid” spēlētāji.

“Valladolid” jau nedēļu iepriekš bija nodrošinājusi vietas saglabāšanu līgā, savukārt “Valencia” panākums ļāva iegūt vietu UEFA Čempionu līgas turnīrā. Nav zināms, vai “Valencia” futbolisti bijuši informēti par pretinieku darbībām. Tāpat secināts, ka spēles ietekmēšanā nav iesaistītas klubu intereses, bet gan futbola likmes.

Mača ietekmētāji vēlējušies, lai “Valencia” uzvar abos puslaikos, kas arī noticis (36., 52.min), turklāt abi vārti gūti pēc būtiskām “Valladolid” kļūdām.

https://www.youtube.com/watch?v=kMb9qAznHac

Sākotnējie koeficienti lielākajos totalizatoros uz šādu iznākumu bijuši pat ap 3.00, taču pāris stundas pirms spēles sākuma tie piedzīvojuši strauju kritumu.

Jau maija beigās policija Spānijā aizturēja vairākas personas, kas, iespējams iesaistītas spēļu sarunāšanā pirmās, otrās un trešās līgas spēlēs.