Kā sākt sporta likmes izvērtēšanu?

Šajā sadaļā atradīsi informāciju, kas saistīta ar totalizatoru likmēm un to veikšanas stratēģiju. Pirms izdarīt totalizatora likmes, vislabāk būtu veikt padziļinātu notikuma analīzi. Nepastāv tādas lietas kā “drošas likmes”, “100 % likmes” utt., tāpēc ir jāizvēlas likt likmes, par kurām ir visvairāk izpratnes. Kā tad rīkoties pirms veikt likmi?

  Likmes analīzes pamati

  Sporta likmes pamati

  Likmes

  Detalizēta sporta notikuma analīze ļaus tev palielināt iespēju uzveikt bukmeikeru. Protams, ir jārēķinās, ka būs jāvelta savs laiks un enerģija. Analīze sastāv no vairākiem faktoriem, kam būtu jāpievērš uzmanība. Esam izvēlējušies piecus, mūsuprāt, svarīgākos faktorus.

  Likmju koeficientu lielums

  Pirmkārt, kad esi jau izvēlējies notikumu uz kuru vēlies izdarīt likmi, pievērs uzmanību koeficientu lielumiem, ko piedāvā dažādi totalizatori. Tā kā koeficienti tiek atjaunoti visu laiku, vajadzētu sekot līdzi vairākiem bukmeikeriem, it īpaši, ja tev ir vairāki konti dažādos kantoros. Internetā ir pieejami arī rīki, kas palīdz koeficientus salīdzināt. Nākamais kritērijs ir likmes ienesīgums. Ja tas tevi apmierina (peļņa, ko iegūsi, ja tava likme būs bijusi uz pareizo iznākumu), tad var turpināt ar koeficientu izmaiņu pārbaudi. Atceries, ja koeficients samazinās, tas nozīmē, ka citi spēlētāji liek likmes uz šo opciju un bukmeikers samazina koeficientu, lai samazinātu totalizatora potenciālos zaudējumus. Reizē tiek palielināts koeficients uz pretējo notikumu, lai padarītu to pievilcīgāku. Tagad ir jāizvēlas likme, kura sniedz tev vislielāko vērtību. Ir jāatceras profesionāla spēlētāja pamata noteikums, ka likme netiek likta pret kādu no komandām, bet gan totalizatora pieļautajām kļūdām nosakot koeficientus.

  Situācija turnīra kopvērtējumā

  Komandas vieta kopvērtējumā ir nākamais kritērijs, kuram tev vajadzētu pievērst uzmanību, kad analizē totalizatoru piedāvātās likmes. Ja ņemsi vērā situāciju, kurā atrodas abas komandas, tas ļaus tev izvairīties no “sarunātām spēlēm”, t.i. spēlēm, kurās rezultāts jau ir izlemts pirms tās ir sākušās. Ir svarīgi pievērst uzmanību tādām lietām, kā “cik komandas tiks ārā no grupu turnīra?”, “cik sliktāko komandu pametīs līgu?”, “cik kvalificēsies  Eirokausiem?” utt. It īpaši pievērs uzmanību sezonas beigās, kad ir svarīgi zināt, kurai spēlei ir reāla nozīme un kura ir tikai formalitāte. Iespēja uzminēt uzvarētāju šādās spēlēs ir samērā liela. Dažiem spēlētājiem ir taisnība, ka sporta likmes ir arī statistika.

  Statistika, statistika un vēlreiz statistika

  Ir grūti iedomāties jebkādu analīzi, ja netiek sekots līdzi komandas statistikai. Ir svarīgi, ka seko līdzi un izproti sporta veidu, jeb līgu, kurā veic likmes. Kad tiek salīdzinātas divas komandas, nevar to izdarīt nesalīdzot individuālus spēlētājus dažādās pozīcijās. Ir svarīgi arī salīdzināt iepriekšējās savstarpējās spēles pēdējos gados. Ja būsi guvis pietiekami daudz iemaņu, varēsi arī saskatīt saistību starp mājas spēlēm un izbraukuma. Piemēram, kāda komanda uzvar daudz biežāk mājas spēlēs, kamēr kāda cita parasti zaudē ar daudz lielāku punktu starpību izbraukumā. Šādas situācijas ir diezgan biežas, taču tikai daži spēlētāji tam pievērš uzmanību.

  Komandas situācija

  Nākamais kritērijs, kas ietekmē analīzes kvalitāti, ir komandas komplektācija uz doto spēli. Daudzi spēlētāji izdara likmi uz “pareizajām” spēlēm balstoties uz savu intuīciju nepievēršot uzmanību vai komanda ir pilnā sastāvā un vai nav kādi citi faktori, kas varētu ietekmēt individuālo sniegumu. Slikts sniegums (vai spēles izlaišana) var rasties ne tikai traumu dēļ, bet, piemēram, arī dzelteno vai sarkano kartiņu dēļ. Labs  avots šāda veida informācijai ir dažādas sporta mājas lapas, kas tieši ir veltītas traumām/spēlētāju diskvalifikācijām. Protams, šādu informāciju var atrast arī sporta klubu oficiālajās mājas lapās.

  Papildus informācija

  Pēdējais svarīgais kritērijs pareizā totalizatora likmju analīzē ir papildus informācijas iegūšana. Šeit domājam dažādus avotus ar spēlētāju, treneru, klubu menedžeru intervijām pirms pašas spēles. Tās var redzēt dažādos interneta sporta portālos, likmju forumos. Paturi arī prātā, ka sporta totalizatoru likmes var būt arī par pamatu krāpšanai, jo šī procesa pamatā ir liela nauda. Nav šaubu, ka otro, trešo utt. līgu spēles ir ļoti lielā mētā saistītas ar šādu risku, jo spēlētāji galvenokārt ir pusprofesionāļi vai arī amatieri.

  Par autoru LinkedinInstagramTwitter
  Juris Bergmanis totalizators.com autors
  Juris Bergmanis

  Vietnes Totalizators.com līdzdibinātājs un satura redaktors. Viss par sporta likmēm, jaunumiem, līgām un daudz ko citu. Izstrādāju rakstus par labākajām sporta derību vietnēm kopš 2011. gada, par bonusa piedāvājumiem, vietņu uzticamību un detalizētām atsauksmēm ar reālu lietotāja pieredzi.