Gaidītākie sporta notikumi 2021.gadā

2021.gads sportā gaidāms potenciāli ļoti piesātināts un tam gatavojas arī labākie sporta totalizatori. Atliek tikai cerēt, ka savas izmaiņas neieviesīs koronavīrusa pandēmija.

Kā zināms, 2020.gadu koronavīruss ietekmēja graujoši. Atcelti un pārcelti čempionāti un citi pasākumi, kas kopumā visu sagriezis kājām gaisā. Uz 2021.gadu tiek liktas lielas cerības, kaut vai ņemot vērā vakcinēšanās uzsākšanu.

UFC: Konors Makgregors vs Dastins Porjē

Zīmīgi, ka līdzīgi kā 2020.gadu, arī 2021.gadu iesilda UFC superzvaigznes Konora Makgregora cīņa. Pirms gada Konors pēc ilgāka pātraukuma atgriezās oktagonā, jau 40 sekundē pieveicot Donaldu Ceronī, taču koronavīrusa pandēmijas un citu iemeslu dēļ tā arī izrādījās viņa vienīgā gada cīņa. Vēljovairāk – jūnijā cīkstonis kārtējo reizi paziņoja par karjeras noslēgšanu, taču novembrī paziņoja par atgriešanos, lai 23.janvārī otro reizi karjerā spēkotos pret Dastinu Porjē, kurš pēdējā cīņā pieveica Denu Hukeru, savukārt 2019.septembrī atzina Habiba Nurmagomedova pārākumu.

Kā zināms, Habibs pēc trešās titula aizstāvēšanas pret Džastinu Geičī oktobra beigās paziņoja par karjeras beigšanu, kas padara dzīvi vieglā svara kateogorijā pietiekami aizraujošu. Tieši Makgregors ir viens no favorītiem uz jostas pārņemšanu, kamēr cīņā pret Porjē viņa izredzes uz panākumu tiek vērtētas ar ~1.35.

Pasaules čempionāts hokejā Rīgā

2021.gada pasaules čempionāts Rīgā ir zīmīgs divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, tas notiks Rīgā, otrkārt tas (cerams) atgriezīsies sporta kalendārā pēc viena gada pauzes, jo 2020.gada čempionāts Šveicē nenotika koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Arī saistībā ar gaidāmo čempionātu jāatrisina pāris problēmas, kas vairāk saistītas ar situāciju Baltkrievijā, kas ir Latvijas pāriniece turnīra organizēšanā. Liela daļa valstu iebilst pret spēlēšanu Baltkrievijā, ņemot vērā pašieceltā diktatora Aleksandra Lukašenko pēdējo pāris mēnešu darbības, taču pagaidām viss atduras pret Starptautiskās hokeja federācijas neizlēmību.  Pēdējās ziņas liecina, ka gala lēmums tiks pieņemts janvāra beigās. Pastāv variants, ka Latvija čempionātu rīko viena pati vai kopā ar citu valsti. Rīgas kontekstā, protams, aktuāls jautājums ir fani tribīnēs, taču tāda iespēja ir gana apšaubāma.

Vēl šaubas rada NHL spēlētāju dalība. Čempionāts startē maija beigās, taču saīsinātā un neierasti vēlu startējusī NHL regulārā sezona noslēdzas maija sākumā, kam, protams, sekos izslēgšanas spēles. Šeit arī jāņem vērā potenciāli īsā starpsezona, kas noteikti ietekmēs daudzu spēlētāju lēmumu. Tas gan nemaina faktu, ka mājas sienas, pat bez skatītāju klātbūtnes, var nest vērā ņemamus panākumus. Laiks rādīs.

Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm

Jūnijā Francijā un Spānijā tiks aizvadīts Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm, kamēr vīru čempionāts pārcelts uz 2021.gadu, kura kvalifikācija gan arī noslēdzas šī gada sākumā.

Latviešu dāmām finālturnīram vēl jākvalificējas, taču izšķirošās cīņas februāra sākumā norisināsies Rīgas burbulī. Pēc četrām aizvadītām spēlēm Latvijas izlase ar divām uzvarām un diviem zaudējumiem ieņem trešo pozīciju I grupā, taču čempionātam kvalificējas grupas uzvarētāja un piecas labākās otrās vietas ieguvējas starp deviņu grupu dalībniecēm. Noslēdzošās cīņas Latvijai pret Ziemeļmaķedoniju (uzvara pirmajā spēlē ar 98:39) un Vāciju (zaudējums pirmajā spēlē ar 73:67).

Eiropas čempionāts volejbolā vīriešiem

Latvijas sporta faniem svarīgs būs arī Eiropas čempionāts volejbolā, kura norises laiks vēl nav zināms, taču spēles tiks aizvadītas Igaunijā, Somijā, Čehijā un Polijā. Lielu varoņdarbu Latvijas izlase paveica septembrī, kvalificējoties čempionātam pēc 26 gadu pārtraukuma. Kvalifikācijā latvieši ieņēma pirmo vietu grupā, kur spēlēja kopā ar Spāniju, Moldovu un Kipru.

Tokijas vasaras olimpiskās spēles

Tokijas vasaras olimpiskajām spēlēm pēc grafika vajadzēja notikt jau 2020.gadā, tomēr to atcēla koronavīrusa pandēmjia un planētas labākie sportisti Japānas galvaspilsētā tiksies 2021.gada jūlijā-augustā. Šī gada olimpiāde iezīmēsies ar to, ka pirmo reizi kopš 2004.gada 100 metru sprinta distancē nestartēs pasaules rekordists Useins Bolts.

No Tokijas ar medaļām centīsies atgriezties arī Latvijas delegācija, reabilitējoties par 2016.gada sausumu.

EURO 2020

Starp 2020.gada atceltajiem sporta notikumiem iekļuva Eiropas čempionāts futbolā, kas šogad tiks aizvadīts jūnijā, kā zināms, 12 dažādās pilsētās, finālmačam norisinoties Vemblija stadionā Anglijā. Pirms nu jau pieciem gadiem Francijā triumfēja Portugāles izlase, taču šobrīd labākie totalizatori favorītu lokā iekļāvuši Angliju (6.25), Beļģiju (6.25), Franciju (6.50) un Spāniju (8.00).

Cerēsim, ka 2021.gads aizritēs bez liekas aizķeršanās, lai mēs varētu baudīt augstākās kvalitātes sporta notikumus, kā arī izdarīt likmes totalizatoros.