Futbola Virslīga ieskrienas ar četrām otrās kārtas spēlēm

Jau piektdien Latvijas futbola Virslīgā sāksies otrās kārtas spēles. Kā komandām tajās veiksies – vērtē totalizatori.

Jaunā sezona Virslīgā startēja aizvadītajā nedēļas nogalē ar četrām aizraujošām un intrigas bagātām spēlēm diemžēl bez skatītājiem tribīnēs, bet gan aiz žoga, kur vien tas iespējams.

Neiztika arī bez kārtīgas drāmas sezonas priekšvakarā, kas noslēdzās ar skarbām sekām. Jau iepriekš zaudējot plānotos sponsorus un īpašniekus, krietni sašķobījās debiantes “Noah Jurmala” izredzes uzsākt sezonu, taču vadība stingri turējās pie tā, ka viss būs kārtībā un komanda būs gatava spēlēt.

Tikai dienu vēlāk sekoja Latvijas Futbola federācijas (LFF) paziņojums, ka klubam tiek atņemta licence, pamatojoties ar neatbilstību vairākiem svarīgiem licencēšanas noteikumu kritērijiem. “Noah Jurmala” gan nepadodas, un ir iesniegusi apelāciju, līdz ar to kalendārā izmaiņas veiktas tikai otrās kārtas spēlēm  (apelācijas komsija lēmumu gan nav apturējusi).

FK Liepāja-Riga FC

Otrā kārta tiks ievadīta Liepājā, kur vietējā FK “Liepāja” spēkosies ar čempioni “Riga”. Abas komandas sezonu sākušas ar ļoti pārliecienošiem panākumiem.

“Liepāja” mājās ar 4:1 sagrāva FK “Metta”. Rezultātu jau spēles 18.minūtē atklāja Dāvis Ikaunieks, savukārt puslaika noslēgumā pārsvaru dubultoja Artūrs Karašauks. Otrā puslaika ievadā nigēriešu uzbrucējs Junusa Muritala “Mettai” vienus vārtus atguva, taču tad neveiksmīgā veidā bumbu savos vārtos raidīja Normunds Uldriķis. Mačam punktu 90.minūtē pielika “Liepājas” aizsargs Seidins Keitā.

Ar sauso uzvaru “Riga” sastāvā debitēja horvātu vārsargs Ivans Brikičs, palīdzot ar 3:0 pārspēt FK “Ventspils”. Tāpat visi vārtu guvumi komandas jauniegūtajiem leģionāriem – aizsargam Akselam Andersonam (16′), uzbrucējiem Stefanam Miloševicam (55′) un Edgaram Babajanam (85′).

Piektdienas dueļa dalībnieces iepriekšējo reizi savā starpā tikās oktobrī, kad pārāka ar 2:1 bija “Riga”. Arī šoreiz pēc totalizatoru domām panākumu svinēs čempione, izvirzot to favorītes lomā ar 1.82 (Betsafe) – 1.90 (11.lv), kamēr liepājnieku izredzes tiek vērtētas ar 3.80 (11.lv) -4.00 (Betsafe). Neizšķirtam koficients 3.50 (11.lv, Betsafe).

Valmiera FC -BFC Daugavpils

Paralēlajā piektdienas spēlē FC “Valmiera” spēkosies ar BFC “Daugavpils”. Zīmīgi, ka arī abas šīs spēles pretinieces sezonu sākušas ar panākumu. “Daugavpils” mājās ar 2:1 pārspēja “Spartaks” – 20.minūtē spēle rezultātu atklāja aizsargs Idovu, kamēr pussargs Raivis Ķiršs 65.minūtē izcēlās ar uzvaru nesošajiem vārtiem, jo 14 minūtes iepriekš izlīdzinājumu panāca “Spartaks” uzbrucējs Vamba.

Tikmēr “Valmiera” pamatīgā trillerī ar 3:2 uzveica vicečempioni RFS. Komandas iznāciens sākās pirmā puslaika noslēgumā, kad izlīdzinājumu panāca Raimonds Krollis. Tālāk otrajā puslaikā valmierieši astoņu minūšu laikā panāca divu vārtu pārsvaru ar Dibrila Guje precīzo sitienu un Kroļa dubli, kamēr RFS vienus vārtus atguva, taču tas arī bija viss.

Iepriekšējo reizi ar “Daugavpili” “Valmiera” tikās novembrī, svinot uzvaru ar 3:0, un arī šoreiz totalizatori uzskata, ka valmierieši droši ierakstīs turnīra tabulā otro panākumu, koeficienti 1.25 (11.lv)-1.30 (Betsafe). Tikmēr “Daugavpils” izredzes tiek vērtētas ar 8.00 (11.lv) – 8.50 (Betsafe), neizšķirtam koeficients 5.00 (Betsafe, 11.lv).

Ventspils-RFS

Sestdienas spēles atklās FK “Ventspils” un RFS mačs. Kā jau minēts, abas komandas sezonu sākušas ar zaudējumu, turklāt “Ventspils” ar bezcerīgu sauso.

RFS gadījumā jāizceļ Darko Lemajičs, kurš pret “Valmieru” trešajā minūtē atklāja spēles rezultātu, kā arī otrajā puslaikā ievadīja atspēlēšanos, kas tā arī neturpinājās.

Abas komandas iepriekšējo reizi savā starpā tikušās oktobrī, kad minimālu panākumu ar 1:0 svinēja “Ventspils”, tomēr pēdējos piecos mačos uzvaras dalījušās uz pusēm, reizi klubiem nospēlējot neizšķirti.

Šoreiz totalizatoru favorīts ir RFS, 1.55 (Betsafe) – 1.60 (11.lv), kamēr Ventspils izredzes vērtētas ar 5.00 (11.lv) -5.25 (Betsafe).

Spartaks-Metta

Otrās kārtas noslēgumā Virslīga atgriezīsies Tukumā, protams, bez mājinieču dalības.

“Spartaks” un “Metta” pirmajā kārtā kopumā guvušas vien divus vārtus, tāpēc būs interesanti, kā šis duelis izvērtīsies. Abas komandas februāra beigās tikās pārbaudes spēlē, kad pārliecinošu panākumu ar 3:0 svinēja “Spartaks”. Divi vārti Ganas pussarga Kvado Asamoaha kontā, vieni nigērietim Samiru Abdullahi. Virslīgā komandas iepriekšējo reizi tikās septembrī, kad fiksēts 1:1 neizšķirts, savukārt piecu spēļu griezumā ar diviem panākumiem pārsvars “Spartakam”, atlikušās reizes komandas nospēlējušas neizšķirti.

Sestdienas mačā pārliecinoša favorīta lomā ir “Spartaks”, 1.25 (11.lv) -1.35 (Betsafe), kamēr “Mettas” izredzes vērtētas ar 6.50 (Betsafe) -9.00 (11.lv).