Futbola Virslīga 8. kārta – Rīgas derbijs un “Noah” atdzimšana

Diez gan neplānoti Latvijas futbola Virslīga jau nonākusi līdz astotajai kārtai, kurā šajā nedēļas nogalē, ar maziem pārsteigumiem,  tiks aizvadītas trīs spēles, tostarp arī Rīgas derbijs starp RFS un Riga FC.

Negaidītus un šokējušus notikumus Virslīga piedzīvoja aizvadītajā nedēļā, kad Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) lēma, ka Latvijas Futbola federācijai (LFF) provizoriski jāatjauno mistiskās un skandalozās jaunpienācējas “Noah Jurmala” licenci, kura tai neilgi pirms čempionāta starta tika atņemta, pamatojoties ar daudzajām neskaidrībām kluba iekšienē.

LFF un futbola Virslīga CAS lēmumu ir respektējusi, dodot “Noah” iespēju beidzot piedzīvot savu debiju. Tas licis sagrozīt kārtis čempionāta kalendārā, šajā nedēļas nogalē aizvadot trīs spēles, malā paliekot BFC “Daugavpils”, FK “Ventspils” un FK “Liepāja”.

“Noah” čempionātu uzsāks sestdien ar spēli pret “Spartaks”, kam sekos “Valmieras” un “Metta” duelis”, savukārt saldajā ēdienā svētdien Rīgas derbijs jeb RFS pret Riga FC.

Noah Jurmala- Spartaks

Jaunpienācēja “Noah” čempionātu uzsāks savā “mājas” stadionā (RTU Stadions), kurā uzņems tabulas sestajā vietā esošo “Spartaku”.

“Spartaks” savu sezonu nav sācis pārāk spoži, piecās spēlēs izcīnot tikai vienu panākumu (1:o pret “Metta”) un piedzīvojot četrus zaudējumus. Aizvadītajā nedēļā komanda tikās pret vicelīderi “Valmiera”, kura sagādāja jūrmalniekiem zaudējumu ar 0:2. Uzvaru valmierieši nodrošināja jau pirmajā puslaikā, 12 minūšu laikā Jevgeņija Nerugala sargātajā cietoksnī raidot divas bumbas.

“Spartaks” līdz šim šosezon spējis gūt vien trīs vārtus (xG 5,43), no kuriem divi Ričarda Fraideja kontā, kamēr ielaidis veselus 11 (xGA 8,17).

Ņemot vērā straujo notikumu attīstību, “Noah” sastāvs ir salīdzinoši miglā tīts, lai gan jau šobrīd pieteikumā redzami 25 spēlētāji, tostarp deviņi leģionāri (četri Krievija, divi Nigērija, pa vienam no Serbijas, Ukrainas un Ganas).

Totalizatori neapšaubāmi dīvainajā duelī pārliecinoši par favorītiem izvirza “Spartaks” futbolistus, (1.35; Betsafe) kamēr “Noah” izredzes uzsākt sezonu ar panākumu vērtētas ar 6.50 (Betsafe), neizšķirtam koeficients 5.50 (Betsafe).

Metta-Valmiera

Uzreiz pēc “Noah”-“Spartaks” dueļa nāksies pārslēgties uz Rīgas Hanzas vidusskolas futbola laukumu, kur FK “Metta” uzņems FK “Valmiera”.

“Metta” sezonas sākumā sagādājusi jau divus ļoti būtiskus pārsteigumus, izcīnot neizškirtu pret spēcīgājām “Riga” (1:1) un RFS (3:3). Īpaši spraiga izvērtās pagājušās nedēļas cīņa pret RFS, kur kompensācijas laika pēdējās sekundēs stūra sitiena izspēli veiksmīgi noslēdza Iļja Korotkovs, izraujot komandai neizšķirtu.

Aizvadītajās piecās spēlēs klubam divi neizšķirti un trīs zaudējumi, kas šobrīd tabulā ļauj apsteigt vienīgi FK “Ventspils” un jaunpienācēju “Noah”. Tomēr īpaši jāizceļ “Mettas” septiņi gūtie vārti (xG 5,36), no kuriem pieci Junusas Muritalas kontā, kas padara nigērieti par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju. Ielaisto vārtu ailē komandai 12 bumbas (xGA 12,02).

Kā jau minēts, “Valmiera” pirms nedēļas droši izrēķinājās ar “Spartaku”, abus vārtus gūstot jau pirmajā puslaikā. Spēles rezultātu 21. minūtē atklāja Ibrahima Sovs, kamēr 33. minūtē pārsvaru ar savu sezonas ceturto vārtu guvumu dubultoja Raimonds Krollis. Piecās spēlēs Valmierai četras uzvaras un viens zaudējums, vārtu attiecība 10:5 (xG 10.75: xGA 7,24).

Sestdienas mačā pārliecinošu favorītu statusi totalizatori piešķīruši “Valmierai”, 1.35 (11.lv) -1.38 (Betsafe) savukārt “Mettas” izredzes tiek vērtētas ar 6.50 (Betsafe) – 8.00 (11.lv).

Riga FC-RFS

Futbola Virslīga nedēļas nogali noslēgs Ķeizarmeža sporta bāzē, kur gaidāms karsts Rīgas derbijs starp RFS un Riga FC komandām.

Čempionāta līdere Riga iepriekšējā kārtā ar 4:0 pārliecinoši sagrāva BFC “Daugavpils” komandu, visus vārtus gūstot leģionāriem. Pirmajā puslaikā ar precīziem sitieniem izcēlās Marko Durišics, Gabriels De Penha un Luizs Santošs, kamēr mača beigās pēdējo naglu iesita Stefans Miloševics. Tieši Milosevičs ar četriem vārtiem ir komandas rezultatīvākais spēlētājs, lielā mērā pateicoties “hattrick” spēlē pret “Spartaks”.

Riga ar četrām uzvarām un vienu neizšķirtu šobrīd atrodas tabulas līderpozīcijās, vārtu attiecība 16:2 (xG 12,53: xGA 4,04).

RFS uz Rīgas derbiju, kā zināms, ieradīsies ar rūgtuma garšu mutē izlaistās uzvaras pret “Metta” dēļ. Vēl 53. minūtē RFS atradās vadībā ar 3:1 (Rezende, Micevskis, Lipuščeks), taču “Metta” neilgi pēc tam vienus vārtus atguva, kam sekoja neizšķirta izraušana papildlaikā.

Jāatzīmē, ka arī kopumā sezonas sākums RFS nav tas spožākais – divas uzvaras, divi neizšķirti, viens zaudējums un pagaidām tikai ceturtā vieta kopvērtējumā, vārtu attiecība 11:7 (xG 12.02: xGA 4, 92). Rezultatīvākais spēlētājs komandas sastāvā ar trim precīziem sitieniem ir uzbrucējs Darko Lemajičs.

Šis būs jau komandu 20. Rīgas derbijs Virslīgas ietvaros. Pagājušajā sezonā komandas savā starpā tikās trīs reizes Virslīgā un vēl reizi Latvijas kausa izcīņā. Virslīgā viena uzvara Riga komandai un divas RFS, kamēr Latvijas kausā panākums arī RFS.

Šoreiz totalizatori salīdzinoši droši prognozē Riga panākumu, koeficienti 1.75 (11.lv) – 1.95 (Betsafe) robežās. RFS panākuma iespējai totalizatori dod 3.30 (Betsafe) – 4.30 (11.lv). Neizšķirta tīkotājiem koeficients 3.60 (Betsafe) – 3.70 (11.lv, Optibet) robežās.