Jau piekdien kauju “Arēna Rīga” tenisa kortos uzsāks Latvijas sieviešu tenisa izlase, kura pret Vāciju cīnīsies par vietu Pasaules pirmajā grupā. Kā dueli vērtē totalizatori?

Februārī latvietes labākajā iespējamajā sastāvā Pasaules otrajā grupā pārliecinoši pārspēja Slovākiju (4-0), nodrošinot iespēju spēlēt pārspēlēs par vietu spēcīgākajā grupā.

Tā brīža WTA ranga 13.rakete Anastasija Sevastova pieveica Annu Šmieldovu (WTA 105.) un Rebeku Šramkovu (197.). Savukārt tobrīd ranga 29.vietas īpašniece Aļona Ostapenko aizvadīja maču ar Šramkovu un dubultspēli kopā ar Diānu Marcinkēviču pret Terēzu Mihalikovu un Šmieldovu, abās spēlēs gūstot panākumu.

Tikmēr Vācija Pasaules pirmās grupas pirmajā kārtā piekāpās Baltkrievijai ar 0-4, taču tā nebija labākajā sastāvā, kamēr Baltkrievijai ierindā bija visas līderes ar Arnju Sabaļenku (WTA #10) priekšgalā. Līdz ar to 12.februārī notikušajā izlozē tika noskaidrots, ka pārspēles pretī stāsies Latvija.

Bija plānots, ka abas izlases būs kaujas sastāvos, tomēr piedzīvoti negaidīti satricinājumi. Kā zināms, Latvijas izlase spēlēs bez Anastasijas Sevastovas, tikmēr Vācijai nespēs palīdzēt pasaules piektā rakete Angelika Kerbere. Ja par Latvijas izlases līderi paliek Ostapenko, tad Vācijai tā ir Jūlija Gērgesa (WTA #17). Turklāt Gērgesai ir pieklājīga aizmugure – Andrea Petkovičas (WTA #71) un Monas Bārtelas (WTA #90) personās.

Ostapenko palīdzēt centīsies Diāna Marcinkēviča (WTA #267) un Daniela Vismane (#WTA 645), kā arī jaunā Patrīcija Špaka. Diemžēl Ostapenko šosezon pagaidām nav spējusi parādīt to labāko sniegumu, kas rada būtiskas bažas par spēju sīvi cīnīties pret vācietēm.

Aļonas labākais sniegums WTA tūrē šogad ir astotdaļfināls Čarlstonā un Dohā, taču jāatzīst, ka Gērgesai sezonas sākums arī nav tas izcilākais – labākais rezultāts ceturtdaļfināls Dohā. No pārējām Vācijas dalībniecēm jāuzsver Bartelas astotdaļfināls Premier Mandatory turnīrā Indianvelsā.

Totalizatori gan šajā pārī pārliecinoši prognozē Vācijas panākumu, koeficienti 1.29 (11.lv) – 1.35 (Betsafe, Pafbet). Latvijas panākums tiek prognozēts ar 3.10 (Pafbet) – 3.26 (Optibet).