Startē neparastā F1 sezona – vai Hamiltonu atkal kronēs par čempionu?

Jau šajā nedēļas nogalē Austrijā beidzot starts tiek dots 2020.gada Formula 1 (F1) sezonai. Vai Hamiltons atkal kļūs par čempionu? Kā pārējo izredzes vērtē totalizatori.

Pauze starp 2019.gada beigās finišējušo F1 sezonu un jauno 2020.gada sezonu šoreiz pamatīgi ieliga – septiņi mēneši, ierasto trīs līdz četru vietā. Iemesls pavisam vienkāršs, koronavīrusa pandēmija, kas skārusi visu pasaules sportu, arī F1. 2019.gada sezonā savu sesto titulu pārliecinoši izcīnīja Luiss Hamiltons, kuram kopvērtējumā sekoja komandas biedrs Valteri Botass.

Negaidītās problēmas pamatīgi pamanīja plānus visdažādākajās jomās, it īpaši kalendāra ziņā. Līdz pat pēdējam bija cerēts sākt sezonu kā ierasts, 15.martā Austrālijas pilsētā Melburnā, taču trīs dienas pirms starta inficēta komandas darbinieka dēļ dalību no posma atsauca McLaren komanda. Posms galu galā tika atcelts un koronavīrusa izplatības rezultātā F1 piedzīvoja domino efektu ar vairāku posmu pārcelšanu un atcelšanu.

Vēl martā tika cerēts atsākt sezonu maijā, taču tas neizdevās. Vien jūnijā tika paziņots, ka 2020.gada sezona tiks uzsākta pēc mēneša Austrijā ar diviem posmiem, tāpat tika izziņoti arī seši nākamie posmi.

Šobrīd zināms, ka piloti pēc sacīkstēm Austrijā dosies uz Ungāriju, kam sekos divi posmi Lielbritānijā un pa vienam Spānijā, Beļģijā un Itālijā. Attiecīgi šobrīd pēdējais posms tiks aizvadīts septembrī, taču gaidāms, ka kalendārs tiks papildināts. Pastāv iespēja, ka kopā tiks aizvadīti 15-18 posmi ar sezonas noslēgumu decembrī.

 

F1 sezona

Protams, tas viss ar stingriem drošības pasākumiem un vismaz pagaidām bez skatītājiem, taču organizatori cer, ka laika gaitā situācija mainīsies.

Ieilgušo pauzi ļoti produktīvi izmantoja jaunie braucēji, piedaloties virtuālajās sacensības ar simulatoru palīdzību. Piemēram, Ferrari braucējs Šarls Leklerks to darīja vairāku tūkstošu auditorijas priekšā straumēšanas platformā “Twitch”.

Tāpat veidojušās komandu aprises jau nākošajai, 2021.gada sezonai, kad gaidāmas pamatīgas izmaiņas tehniskajā jomā. Četrkārtējais pasaules čempions Sebastians Fetels pēc sešām sezonām pametīs Ferrari komandu, un viņu aizvietos talantīgais Karloss Sainzs. Pagaidām nav zināms, kur vācietis turpinās karjeru. Tikmēr Daniels Rikjardo pametīs Renault, lai pievienotos McLaren, kur aizvietos minēto Sainzu.

Ar interesantām un pretrunīgām tehniskajām izmaiņām klajā nācis “Mercedes” –  DAS sistēma, kura paredzot stūres pavirzīšanu tuvāk un tālāk no braucēja, atkarībā no tā, vai tiek uzsākta kustība pa garu taisni, vai tuvojas bremzēšana pirms pagrieziena. FIA pieņēma lēmumu, ka komanda nākamsezon šādu risinājumu vairs nevarēs izmantot, taču šosezon tas vēl ir atļauts.

Runājot par braucējiem, lielākā intriga, protams, ir par to, vai kāds spēs apraudēt Luisa Hamiltona iespējas izcīnīt septīto titulu, kas ļautu “noķert” leģendāro rekordistu Mihaelu Šumaheru. Totalizatori brita iespējas gūt panākumus arī šosezon vērtē ar 1.47 (11.lv)-1.50 (Pafbet). Tuvākais sekotājs ar koeficientu 5.00 (11.lv, Pafbet) ir Red Bull pilots Makss Verstapens, kuram savukārt ar 6.00 (Pafbet)-6.25 (11.lv) seko Hamiltona komandas biedrs Valteri Botass.

Konstruktoru kausā favorītu lomā bez īpašiem pārsteigumiem ir “Mercedes” – 1.25 (11.lv, Optibet).

Spīlbergas trasē piloti devās jau piektdien, kad pirmajos divos treniņbraucienos pārāki bija Luiss Hamiltons un Valteri Botass. Kvalifikācija kā ierasts norisināsies sestdien, savukārt oficiāli 2020.gada sezonu ar pirmo sacīksti braucēji atklās svētdien

Plašāku ieskatu jaunajā sezonā 11TV podkāstā sniedz Valdis Valters un Aldis Putniņš.

 

Par autoru LinkedinInstagramTwitter
Juris Bergmanis totalizators.com autors
Juris Bergmanis

Vietnes Totalizators.com līdzdibinātājs un satura redaktors. Viss par sporta likmēm, jaunumiem, līgām un daudz ko citu. Izstrādāju rakstus par labākajām sporta derību vietnēm kopš 2011. gada, par bonusa piedāvājumiem, vietņu uzticamību un detalizētām atsauksmēm ar reālu lietotāja pieredzi.