Latvijas futbola izlase šovakar Skopjē pret Ziemeļmaķedonijas vienību uzsāks EURO 2020 kvalifikācijas turnīru. Aplūkosim, kā to vērtē totalizatori. 

EURO 2020 kvalifikācijas turnīra G grupā Latvijai ir izdevies izvairīties no Eiropas milžiem, tomēr arī Ziemeļmaķedonijas (#71), Austrijas (#23), Izraēlas (#92), Polijas (#20) un Slovēnijas (#63) kompānijā FIFA rangā esam pārliecinoši zemākajā vietā (#131), kas spēcīgi atspoguļojas totalizatoru prognozēs par grupas uzvarētāju.

Totalizatori ar koeficientu 1.80 (Betsafe)-1.90 (11.lv, Optibet) grupas favorītu lomā izvirzījuši Poliju (Pafbet gan svārstās starp Austriju – 2.25 un Poliju – 2.35), savukārt Latvijas izlases izredzes ar koeficientu 201.00 (11.lv)-501.00 (Betsafe) ir pārliecinoši zemākās. Teiksim, Latvijas futbolistu izredzes finišēt pēdējā vietā grupā 11.lv prognozē ar salīdzinoši zemo 1.45.  Automātiski Eiropas čempionātam kvalificējas divas labākās grupas komandas

Pēc neveiksmīgā starta jaunizveidotajā UEFA Nāciju līgas D līgas pirmajā grupā (četri neizšķirti, divi zaudējumi), no Latvijas izlases stūrmaņa amata decembrī atkāpās soms Miksu Pātelainens, uz kuru vismaz sākotnēji bija liktas salīdzinoši lielas cerības.

Jaunā trenera meklējumi bija intrigu pilni, un lai gan tas lielā mērā bija skaidrs jau krietnu laiku iepriekš, vien trīs nedēļas pirms kvalifikācijas cikla sākuma futbola federācija oficiāli paziņoja, ka izlasi vadīs slovēnis Slaviša Stojanovičs.

Jau pirmā spēle pret Ziemeļmaķedoniju būs liels izaicinājums. Vienkāršs fakts – ja Maķedonijas izlases futbolistu kopējā vērtība ir 34 miljoni, tad Latvijas izlasei tā tikai nedaudz virs trim miljoniem. Ja Maķedonijas sastāvā ir 18 ārzemju klubos spēlējoši futbolisti, kuru starpā ir pat Anglijas, Spānijas un Itālijas klubi, tad Latvijai tādi ir 11, turklāt vērā ņemākās valstis ir vien Šveice/Polija.

UEFA Nāciju līgā ziemeļmaķedonieši D līgas ceturtajā grupā ieņēma pirmo pozīciju (piecas uzvaras, viens zaudējums), kas dos iespēju spēlēt C līgā. Turklāt, ja Ziemeļmaķedonija nespēs iekļūt EURO 2020 caur kvalifikācijas turnīru, tad martā kopā ar trim pārējām D līgas labākajām izlasēm (kuras nebūs kvalificējušās EURO 2020) tiks izspēlēts turnīrs par vēl vienu vietu.

Izlases kontekstā viens no vērā ņemamākajiem Ziemeļmaķedonijas spēlētājiem ir Itālijas klubā “Genoa” spēlējošais 35 gadus vecais uzbrucējs Gorans Pandevs, kuram 99 spēlēs 33 vārtu guvumi. Interesanti, ka arī pārējie divi rezultatīvākie futbolisti spēlē Itālijas klubos – “Palermo” spēlējošie uzbrucēji Aleksandrs Trajkovskis un Ilija Nestorovskis, kuri attiecīgi 47 un 27 spēlēs guvuši 15 un astoņus vārtus.

Rudenī Nāciju līgā Traikovskim, Nesterovskim, kā arī “Leeds United” spēlējošam pusargam Ezgjanam Alijovskim pa trim precīziem šāvieniem, Enisam Bardi (Levante, Spānija) un jau minētajam Pandevam divi sitieni.

Latvijas izlasē, salīdzinot ar rudens sasaukumu, ir pāris izmaiņas – savainojumu ārstē Dāvis Ikaunieks, savukārt sastāvā nav iekļauti pussargi Vladimirs Kamešs un Aleksejs Saveļjevs. Tajā gan iekļauts 18 gadus vecais FK “Liepāja” spēlējošais Kristers Tobers un 31 gadu vecais Oļegs Laizāns (Riga), kurš izlasē pēdējo reizi spēlēja 2018.gada martā pret Gibraltāru (0:1).

Ja Ziemeļmaķedonija Nāciju līgā guva 14 vārtus, tad Latvijai tādi bija tikai divi(!) – Artūra Karašauska (Riga) un Denisa Rakela (Pafos, Kipra) kontā.

Ņemot vērā minētos faktorus, totalizatori, protams, mača favorītu godā izvirzījuši Ziemeļmaķedoniju, koeficienti 1.37 (11.lv, Optibet)-1.40 (Pafbet) robežās. Līdz ar to koeficienti uz Latvijas panākumu ir iespaidīgi, 7.50 (11.lv) – 10.00 (Pafbet).

Četri neizšķirti Nāciju līgā varētu arī šajā spēlē tādai opcijai var likt izskatīties diez gan simpātiskai, koeficienti uz šādu iznākumu 4.05 (11.lv) – 4.40 (Betsafe, Pafbet).

Protams, vēlam veiksmi gan izlasei, gan arī totalizatoru spēlētājiem.