EURO 2020 kvalifikācija- Latvija vs Polija

totalizatori

Jau svētdien Latvijas futbola izlase aizvadīs otro spēli EURO 2020 kvalifikācijas turnīra G grupā, šoreiz pret spēcīgo Polijas izlasi. Ieskatīsimies, kā gaidāmo tikšanos vērtē totalizatori.

Kā zināms, ceturtdien jaunā izlases trenera Slavišas Stojanoviča vadībā Skopjē aizvadīta pirmā kvalifikācijas turnīra spēle pret Ziemeļmaķedoniju. Bez pārsteigumiem – zaudējums ar 1:3.

Neizteiksmīgs pirmais puslaiks, Vaņina (nomainīts jau 33.minūtē) un laukuma spēlētāju kļūdas, kas rezultējās divu vārtu zaudēšanā. Cerīgāks skats uz dzīvi bija otrajā puslaikā, kad pat ar Ziemeļmaķedonijas tiešu palīdzību izdevās gūt vārtus, taču izraut neizšķirtu futbolisti nespēja, tieši otrādi, pašā mača noslēgumā pretinieki atjaunoja divu vārtu pārsvaru.

Neskatoties uz to, ka otrajā puslaikā izdevās parādīt zobus , statistika nepārāk glaimojoša. Visos sitienos Ziemeļmaķedonijai 26:7 pārsvars (desmit no ziemeļmaķedoniešu izdarītajiem gan tika bloķēti), sitieni vārtu rāmī 8:2, bumbas kontrole 62%:38%.

Tomēr gremdēties bēdās un kritikā nav pārāk daudz laika, jādodas cīņā pret Poliju, kas ir krietni nopietnāks pretinieks, turklāt grupas favorīts.

Arī poļi ceturtdien aizvadīja kvalifikācijas turnīra pirmo maču, kurā izcīnīta minimāla un ļoti svarīga uzvara pret citu grupas favorīti Austrijas izlasi, 1:0. Vienīgie vārti uz maiņu nākušā Kšištofa Pjonteka kontā, kurš ikdienā spēlē Itālijas klubā AC Milan (27 spēles, 19 vārti). Izlasē 23 gadus vecajam poļu talantam tā bija tikai trešā spēle un otrais vārtu guvums. Komandas sastāvā viņš gan atradies septiņās spēlēs, taču četrās no tām palicis rezervē.

Ja Latvijas izlasē šāds talants būtu regulārs pamatsastāva spēlētājs, tad Polijas izlasē konkurence ir krietni lielāka. Par to vien liecina izlases kopējā vērtība pēc Tranfermark datiem – 332 miljoni eiro. Ja Ziemeļmaķedonija bija 10 reizes vērtīgāka par Latviju, tad šeit tās jau ir 100 reizes.

Katrā pozīcijā ir spēlētāji, kas liekus komentārus neprasa. Protams, pirmais saulītē ceļamais ir Minhenes “Bayern” uzbrucējs Roberts Levandovskis, kuram izlasē nospēletajās 103 spēlēs 55 precīzi sitieni. “Bayern” sastāvā futbolistam šosezon visos turnīros aizvadītajās 36 spēlēs 30 vārti. Astoņi no tiem astoņās spēlēs Čempionu līgā, taču “Bayern” dalību noslēdza ceturtdaļfinālā. Pozitīvais, tajā pašā laikā negatīvais fakts,  ir tāds, ka izlasē spēlētājam ir astoņu spēļu sausā sērija, kas katrā brīdī var beigties.

Tāpat vērā ņemami ir Arkadiušs Miliks un Piotrs Zeļinskis(abi SSC Napoli, Itālija), Gžegožs Krihovjaks (Lokomotiv, Krievija), kā arī titulētā “Juventus” pamatvārtsargs Vojcehs Ščensnijs.

Zeļinska, Ščensnija, kā arī iepriekšējās spēles vārtu guvēja Pjonteka dalība ir uz jautājuma zīmes, kas gan diemžēl nespēj būtiski iespaidot Latvijas cerības.

UEFA Nāciju līgā Polija spēlēja A līgas trešajā grupā, piedzīvojot divus zaudējumus un divreiz nospēlējot neizšķirti pret Itāliju un Portugāli, turklāt gūstot vien četrus vārtus.

Tas gan neietekmē faktu, ka totalizatori Poliju izvirzījuši kā pārliecinošu favorīti spēlē pret Latviju – koeficienti 1.09 (Pafbet, Betsafe, 11.lv)- 1.10 (Optibet). Neizšķirts tiek vērtēts ar 9.62 (Betsafe) – 11.00(Pafbet), savukārt Latvijas panākumam milzīgie 23.00 (11.lv) -34.00 (Pafbet). Iespējams, vērts pievērst uzmanību zem vai handikapa vārtu likmēm, uz kurām šajā gadījumā totalizatoros ir sulīgi koeficienti.