EURO 2020: Ceturtdaļfināli

Arvien karstāk kļūst EURO 2020 laukumos, jo turnīrs jau sasniedzis ceturtdaļfinālu stadiju. Kuras komandas turpinās cīņu par titulu un vai arī šoreiz sagaidīsim pārsteigumus?

Astotdaļfināli pamatīgi paretinājuši favorītu rindas un šā brīža ceturtdaļfinālu pārus būtu spējīgs paredzēt vien retais. Vislielākais pārsteigums, protams, ir turnīra galvenās favorītes Francijas izkrišana, tāpat turnīru neturpina arī divas pārējās tā sauktās nāves grupas dalībnieces Portugāle un Vācija. Tas atvieglojis situāciju atlikušajām favorītēm, tomēr vieta pusfinālā tām vēl jānopelna.

Šveice-Spānija

Ceturtdaļfinālu dueļus piektdien ievadīs astodaļfinālu dramatiskāko spēļu dalībnieces Šveice un Spānija.

Šveicei šķietami nebija nekādu izredžu pret vareno Franciju, tomēr futbola faniem tika sagādāta negaidīti aizraujoša drāma. Šveicieši ne tikai izvirzījās vadībā jau spēles 15. minūtē, bet 55.minūtē tiem arī bija iespēja dubultot pārsvaru ar 11 metru soda sitiena palīdzību, kas gan palika nerealizēts.  Par neizmantotu iespēju Šveice tika sodīta dubultā, Karīmam Benzemā gūstot divus vārtus divu minūšu laikā, turklāt 15 minūtes vēlāk Pols Pogbā panāca 3:1.

Lai gan varētu domāt, ka spēles liktenis bija izšķirts, spēles pirmo vārtu guvējs Hariss Sefrovičs 81.minūtē samazināja deficītu līdz minimumam, savukārt 90.minūtē šokējošu izlīdzinājumu panāca Mario Gavranovičs. Papildlaikā vārtus neviena no komandām neguva, taču pēcspēles soda sitienu sērijā paklupa Francija, Kilianam Mbapē nerealizējot izšķirošo sitienu. Diemžēl mačā nopelnītās otrās dzeltenās kartītes dēļ Šveicei ceturtdaļfināla duelī nespēs palīdzēt Londonas “Arsenal” pussargs Granits Džaka.

Tikmēr Spānijas nervus pakutināja Horvātija. Pēc neveiksmīga sitiena savos vārtos spēles sākumā, Spānija līdz 77. minūtei panāca 3:1, tomēr arī šeit nekas nebija galā. 85. minūtē Mislavs Orsičs panāca 2:3, savukārt kompensācijas laikā otrajā minūtē izlīdzinājumu panāca Mario Pasaličs. Spēles likteni Spānijai izdevās izšķirt ar diviem vārtiem papildlaika pirmajā pusē.

Ceturdaļfināla dalībnieces savā starpā tikušās salīdzinoši nesen, 2020. gada Nāciju līgā. Pirmajā spēlē minimālu panākumu ar 1:0 izcīnīja Spānija, savukārt otrajā spēlē fiksēts 1:1 neizšķirts. Totalizatori par piektdienas dueļa favorīti pamatlaikā uzskata Spāniju,  1.65 (Optibet, Betsafe) – 1.67 (11.lv), kamēr Šveices izredzes uz panākumu tiek vērtētas ar 5.60 (Optibet) – 5.75 (11.lv)

Beļģija-Itālija

Piekdienas vēlajā spēlē gaidāmā, iespējams, EURO 2020 ceturtdaļfinālu aizraujošākā un intrigas bagātākā cīņa.

Beļģija savā astotdaļfinālā ar 1:0 pārspēja Portugāli. Vienīgie vārti mačā tika gūti 42. minūtē, ar precīzu sitienu izceļoties Torganam Azāram. Pagaidām vēl nav zināms, vai ceturtdaļfinālā Beļgija dosies laukumā ar labākajiem spēkiem, jo uz jautājuma zīmes vēljoprojām ir Kevina De Bruines un Edena Azāra dalība.

Tikmēr Itālija vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja tikai papildlaikā. Spēlē pret Austriju pamatlaikā tika fiksēts bezvārtu neizšķirts, taču izšķirošajās 30 papildlaika minūtēs komandas spēja gūt trīs vārtus, ar 2:1 pārākai esot Itālijai. Jāatzīmē, ka ielaistie vārti noslēdza itāļu iespaidīgo 11 maču sēriju bez zaudētiem vārtiem.

Abas komandas savā starpā iepriekšējo reizi tikās 2016. gada čempionāta grupu turnīrā, kur ar 2:0 pārāka bija Itālija. Arī šoreiz, totalizatoruprāt, spēles favorīte ir Itālija, 2.36 (Betsafe) – 2.40 (11.lv) kamēr Beļģijas izredzes tiek vērtētas ar 3.35 (Optibet, Betsafe) – 3.40 (11.lv).

Čehija-Dānija

Sestdien ceturtdaļfinālu cīņas turpināsies ar Čehijas un Dānijas dueli.

Čehija ir vēl viena turnīra pārsteiguma īpašniece, jo izlase ar 2:0 spēja pieveikt Nīderlandi. Par lūzuma punktu spēlē uzskatāms otrā puslaika ievads, kad 55. minūtē sarkano kartīti nopelnīja Nīderlandes aizsargs Matijs De Lihts.  Zīmīgi, ka Čehijas rindās ir rezultatīvākais aktīvais turnīra spēlētājs Patriks Šiks, kura kontā četri no izlases pieciem vārtu guviemiem.

Tikmēr Dānija neatstāja nekādas izredzes Velsai, svinot panākumu ar 4:0. Arī šajā mačā zaudētāji spēles gaitā palika mazākumā. Spēles 90.minūtē sarkano kartīti saņēma Velsas pussargs Harijs Vilsons, kam sekoja Dānijas ceturtie vārti kompensācijas laika ceturtajā minūtē.

Savā starpā ceturtdaļfināla pretinieces iepriekšējo reizi tikās pārbaudes spēlē 2016. gadā, nospēlējot neizšķirti (1:1). Sestdienas mačā totalizatori par favorīti uzskata Dāniju, 2.12 (Betsafe, Optibet, 11.lv), savukārt Čehijas izredzes iekļūt pusfinālā vērtētas ar 3.85 (Optibet) – 3.95 (Betsafe).

Anglija-Ukraina

Pēdējā ceturtdaļfinālā sestdienas vakarā Anglija turpinās ceļu pretī titulam ar spēli pret Ukrainu.

Angļi, kas pārņēmuši turnīra galvenās favorītes godu, astotdaļfinālā no turnīra izslēdza Vāciju, svinot uzvaru ar 2:0. Savukārt Ukraina pašā papildlaika noslēgumā šokēja Zviedriju (2:1).

Abas komandas iepriekšējo reizi savā starpā tikās 2014. gada Pasaules kausa kvalifikācijā, kur abās spēlēs nospēlēja neizšķirti. Ceturtdaļfinālā pārliecinošā favorītu lomā pašsaprotami ir Anglija, koeficients 1.44 (11.lv, Betsafe, Optibet), tikmēr Ukrainas iespējas uz sensāciju tiek vērtētas ar 8.20 (Optibet) – 9.00 (11.lv).