EURO 2020 klāt astotdaļfināla cīņas

EURO 2020 pēc aizraujošām grupu turnīra cīņām ir nonācis līdz izslēgšanas spēļu stadijai, jau sestdien aizvadot pirmās divas astotdaļfināla spēles. Kā izskatās komandu izredzes, vērtē totalizatori.

Grupu turnīrā neesam iztikuši bez dažādiem pārsteigumiem, tomēr līdz astotaļfināliem lielākoties aizcīnījušās tās komandas, kurām vietu tur prognozēja jau pirms turnīra. Par grupu turnīra lielāko neneveiksminieci uzskatāma FIFA ranga 21. vietas (14. UEFA zonā) īpašniece Polija, kura E grupā finišēja pēdējā vietā.

Bez zaudējumiem grupu turnīru pāvarējušas trīs komandas – Itālija, Beļģija un Nīderlande. Īpaši aizraujoša izvērtās tā sauktā nāves grupa ar Vācijas, Francijas un Portugāles dalību, kur tikšanai tālāk salīdzinoši tuvu bija arī pastarīte Ungārija (2:2 pret Vāciju, 1:1 pret Francju), turklāt neviena no komandām neizcīnīja vairāk nekā vienu uzvaru.  Rezultatīvākā spēlētāja godā ar pieciem precīziem sitieniem šobrīd atrodas Portugāles izlases zvaigzne Krištianu Ronaldu, kam ar trim vārtiem seko pieci spēlētāji – Džordžīno Veinaldums (NED),  Emīls Forsbergs (SWE), Patriks Šiks (CZE), Roberts Levandovskis (POL) un Romelu Lukaku (BEL).

Turnīra zaros ir izveidojusies diez gan neapskaužama situācija. Kā redzams, kreisajā pusē sapulcējušās gandrīz visas favorītes – Beļģija, Portugāle, Itālija, Francija un Spānija. Protams, neiztiek arī bez superdueļiem – Beļģija-Portugāle un Vācija-Anglija, kas noteikti būs ar pamatīgu intrigu bagātas.

Favorīte uz uzvaru visā turnīrā joprojām ir Francija, 4.85 (Optibet) – 5.00 (11.lv, Betsafe), kas gan grupu turnīrā neizcēlās ar to pārliecinošāko sniegumu.  Astotdaļfinālā komanda tiksies ar Šveici, kuras pieveikšanai teorētiski liekas problēmas nevajadzētu radīt. Krietnu lēcienu piedzīvojusi Itālija, kas,  turpinot savu ieilgušo neielaisto vārtu sēriju, triumfēja grupā, un šobrid ir otrā galvenā favorīte uz titula iegūšanu ar koeficientu 7.00 (11.lv, Betsafe, Optibet). Astotdaļfinālā dienvidnieki tiksies ar Austriju, un arī šajā mačā viņi ir pārliecinoši favorīti.

Tikmēr trešā galvenā titula pretendente pēc totalizatoru domām ir Anglija, 7.15 (Optibet) – 7.50 (11.lv). Lai gan astotdaļfinālā komandai jātiekas ar Vāciju, tālākais skats uz dzīvi uzvaras gadījumā būtu diez gan spožs un dotu visas cerības pacīnīties par iekļūšanu finālā. Piemēram, ceturtdaļfinālā angļiem būtu jāspēkojas ar Ukrainas-Zviedrijas pāra uzvarētāju.

Pie pretendentiem uz titulu noteikti jāpieskata arī Beļgija, kas pēc totalizatoru domām favorītu lokā ir vien sestā ar koeficientu 9.00 (11.lv) -10.50 (Betsafe). Izredzes viennozīmīgi krietni palielināsies, ja komandai astotdaļfinālā izdosies pārvarēt Portugāles un Krištianu Ronaldu barjeru.

Astotdalfināli sestdien tiks ievadīti ar diviem mačiem. Vakara pirmajā cīņā Velsa (5.00-5.25) spēkosies ar Dāniju (1.85-1.86), kamēr Austrijai (7.40-8.05) priekšā smagais Itālijas (1.48-1.50) pārbaudījums.