9.janvārī startē Eiropas čempionāts handbolā, kurā pirmo reizi vēsturē iekļuvusi arī Latvijas izlase. Kā mūsējo izredzes vērtē totalizatori?

24 labākās Eiropas izlases spēkosies Austrijā, Norvēģijā un Zviedrijā, Latvijas izlasei turnīru sākot Norvēģijas pilsētā Tronheimā.

Kā zināms, Latvijas valstsvienība jūnijā veiksmīgi noslēdza kvalifikācijas turnīru.  Komanda ar četrām uzvarām un diviem zaudējumiem finišēja otrajā pozīcijā, kas garantēja vietu finālturnīrā. Vienā no mačiem pat izdevās sīvā cīņā pieveikt Slovēniju, kas 2017.gadā kļuva par pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvēju.

Vēsturisko sasniegumu lielā mērā sekmēja Dainis Krištopāns un Māris Veršakovs, kuri kvalifikācijas turnīrā izcēlās ar 32 vārtiem katrs, kas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ļāva dalīt 13 pozīciju. Tāpat lielisku sniegumu vārtos rādīja Artūrs Kuģis, kurš pēc kvalifikācijas turnīra negaidīti pievienojās 2019. gada Čempionu līgas uzvarētājai Skopjes “Vardar”, kurā spēlē arī Krištopāns.

Eiropas čempionātā Latvijas izlase spēlēs C grupā kopā ar 2018.gada čempioni Spāniju, 2016.gada čempioni Vāciju un Nīderlandi, ar kuru spēlēts kvalifikācijas turnīrā (uzvara un zaudējums). Pirmo kārtu pārvarēs tikai divas labākās komandas.

Uz Tronheimu Latvija devusies 18 spēlētāju sastāvā, savukārt katram mačam var pieteikt 16 spēlētājus. Deviņi spēlētāji pārstāv Latvijas čempionātu, no kuriem septiņi spēlē 2018./2019.gada sezonas čempionvienībā Dobeles “Tenax”, kamēr divi spēlē vicečempionē Celtnieks Rīga. Pārējie spēlētāji pārstāv klubus Maķedonijā, Vācijā, Somijā, Francijā un Igaunijā.

Pirms čempionāta starta izlase aizvadījusi pārbaudes spēli pret Norvēģijas B izlasi, kurai piekāpās ar 21:25.  Tomēr spēle tika aizvadīta bez līderiem Krištopāna un Lilenfelda.

Totalizatori lielas cerības  Latvijas izlases sniegumam nevelta. Protams, izredzes uz panākumu visā turnīrā ir nereālas, taču koeficientu izteiksmē tās ir 751.00 (Betsafe) -1001.00 (Pafbet), kas ir vienas no zemākajām starp visām turnīra dalībniecēm.

Labāks skats nav arī grupā, kurā Latvijas izlasei ar koeficientu 34.00 (11.lv)-51.00 (Pafebet) ir viszemākas izredzes uz finišēšanu pirmajā pozīcijā. Tikmēr izredzes finišēt TOP2 grupā, kas ļautu iekļūt nākamajā kārtā, totalizatori vērtē ar 8.00 (11.lv) – 20.00 (Synottip), kas arī ir zemākās starp grupas dalībniecēm.

Tikmēr 11.lv dueļu formātā ļauj prognozēt, kura izlase turnīru noslēgs augstākā pozīcijā. Par Latvijas izlases “pretinieci” kļuvusi Ukraina, kur finālturnīrā atgriezusies pēc desmit gadu pārtaukuma. Totalizatori ar koeficientu 1.50 uzskata, ka augstākā pozīcijā atradīsies Ukraina, kamēr Latvijai koeficients uz Ukrainas pārspēšanu neklātienē ir 2.40.

Par čempionāta galveno favorīti tiek uzskatīta Dānija (3.12-3.15), kam seko Spānija (5.00-5.50) un Francija (4.60-5.50).