Džeimss totalizatoros kļuvis par pārliecinošu sezonas MVP favorītu

Losandželosas “Lakers” līderis Lebrons Džeimss totalizatoros kļuvis par pārliecinošu favorītu uz NBA sezonas vērtīgākā spēlētāja titula (MVP) iegūšanu, liecina jaunākie totalizatoru koeficienti.

Basketbolists jau iepriekš atradās favorīta lomā ar koeficientu 3.00, taču tad nāca klajā ziņas par Entonija Devisa savainojumu, kas koeficientu samazināja līdz 2.50, ņemot vērā, ka līdz ar to Lebrona loma laukumā kļūs vēl lielāka.

Šobrīd totalizatoruprāt tuvākie Džeimsa sekotāji ar 4.10 ir Džoels Embīds (“76ers”) un Nikola Jokičs (“Nuggets”) ar 6.75. Zīmīgi, ka tikai pēc viņiem seko pirmssezonas favorīts Luka Dončicš (“Mavericks”), kura izredzes šobrīd tiek vērtētas ar tikai 13.00 koeficientu.

Balstoties uz neseno ESPN aptauju arī žurnālistu vidū Džeimss bauda pārliecinošu atbalstu sezonas MVP titula izcīnīšanai. Apvienojot unikālo fenomenu, cik labi Lebrons ir spēlējis individuāli, ar to cik labi “Lakers” spēlē ar viņu laukumā (Komanda ir 11,4 punktus uz 100 uzbrukumiem labāka ar Džeimsu laukumā nekā bez), tas vismaz pagaidām izskatās kā neapšaubāms arguments.

Sezonas griezumā kopumā Džeimss 33 spēlēs izcēlies ar vidēji gūtiem 25,6 gūtiem punktiem, 8,1 savāktām atlēcošajām bumbām un 8,0 atdotām rezultatīvām piespēlēm. Tikmēr “Lakers” 22 uzvarām un 11 zaudējumiem atrodas trešajā pozīcijā Rietumu konferencē. Protams, tieši “Lakers” kopējās sekmēs daļēji slēpjas Džeimsa atslēga uz MVP balvu. Komanda šobrīd atrodas četru zaudējumu sērijā un tai jādara viss iespējamais, lai no tās izkļūtu.

Otra galvenā favorīta Embīda lielākais klupšanas akmens ir aizvadītās spēles. Basketbolists šosezon jau ir izlaidis sešus mačus, tāpēc, ja tas turpināsies, laukumā pavadīto minūšu starpība būs pārāk liela, lai objektīvi spriestu par Embīda sniegumu, salīdzinājumā ar Džeimsu. Džoels aizvadītajās 26 spēlēs vidēji izcēlies ar 29,8 punktiem (trešais rādītājs līgā), savācis 11,3 atlēcošās bumbas un atdevis 3,1 rezultatīvu piespēli. Īpaši jāizceļ, tas, ka spēlētājs sestdien pret Čikāgas “Bulls” pirmo reizi karjerā guva 50 punktus.

Savukārt viņa pārstāvētā “76ers” ar 21 uzvaru un 11 zaudējumiem atrodas Austrumu konferences līderpozīcijās.

Tikmēr Jokičs aizvadītajās minūtēs ir piektais visā līgā un rāda ļoti spilgtu un vispusīgu sniegumu (27,0p, 10,9 atl. bumbas, 8,4 rez. piespēles), taču problēmas sagādā “Nuggets” kopējās sekmes, kas 17 uzvarām un 14 zaudējumiem ir septītā Rietumos.

Spēlētājiem ir priekšā vēl ir daudz spēļu, taču pagaidām izskatās, ka MVP liktenis ir Džeimsa rokās. To var mainīt tikai statistiski spilgta sezona, uz ko teorētiski tiecas Jokičs.

Par autoru LinkedinInstagramTwitter
Juris Bergmanis totalizators.com autors
Juris Bergmanis

Vietnes Totalizators.com līdzdibinātājs un satura redaktors. Viss par sporta likmēm, jaunumiem, līgām un daudz ko citu. Izstrādāju rakstus par labākajām sporta derību vietnēm kopš 2011. gada, par bonusa piedāvājumiem, vietņu uzticamību un detalizētām atsauksmēm ar reālu lietotāja pieredzi.