Divos Vimbldonas mačos fiksētas aizdomīgas likmju veikšanas aktivitātes

Tenisa Integritātes aģentūra (ITIA) izmeklē divus 2021. gada Vimbldonas “Grand Slam” turnīra mačus, kuros bukmeikeri fiksējuši aizdomīgas likmju veikšanas aktivitātes.

Kā vēsta Vācijas laikraksts Die Welt, par aizdomīgiem tiek uzskatīti pirmās kārtas mači vīriešu vienspēlēs un dubultspēlēs, uz kuriem veiktas vairākas dīvainas likmes. Tikmēr britu laikraksts “The Times” ziņo, ka aizdomīgās spēles neesot ar Liebritānijas spēlētāju dalību.

Die Welt publikācijā tiek skaidrots, ka vienā no spēlem otrā seta beigās veikta piecciparu likme uz precīzu rezultātu, kā arī īpašās likmes uz uzvarētu serves izspēļu skaitu. Abas neregulāros intervālos veiktās likmes izrādījās sekmīgas, kas arī raisījis aizdomas.

Tikmēr dubultspēlē saņemtas lielas likmes uz viena no pāru uzvaru pirmajā setā, kur zaudēja abus nākamos. Pagaidām ITIA abus gadījumus nav komentējusi operatīvu iemeslu dēļ. 2021. gada otrajā ceturksnī organizācija kopumā saņēmusi brīdinājumus par 11 tenisa mačiem, taču to starpā nav bijušas spēles “French Open” turnīrā.

“Katrs brīdinājums, par kuru ziņots ITIA, tiek reģistrēts, novērtēts un sekots kā indikators tam, ka varētu būt noticis kaut kas nepiemērots,” organizācija teica savā 2021. gada otrā ceturkšņa ziņojumā. “Tajā pašā laikā jāatzīmē, ka brīdinājums automātiski nenozīmē to, ka spēlē ir bijusi sarunāta.”

“Neparastas aktivitātes var notikt dažādu iemeslu dēļ, ne tikai spēles sarunāšanas. Piemēram, kļūdaini izlikti koeficienti, labi informēts un zinošs likmes veicējs, spēlētāju forma, spēles apstākļi un personīgie apstākļi.”