Latvijas basketbola izlases dalība Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā ir nonākusi līdz savai kulminācijai – cīņa izbraukumā pret Melnkalni, kur ar vienkāršu uzvaru nepietiks. Kā izredzes vērtē totalizatori? 

Tātad, lai vasaras beigās Ķīnā spēlētu vienā turnīrā ar pasaules labākajiem, šovakar Podgoricā ne tikai jāuzvar , bet arī jāiegūst vismaz deviņu punktu pārsvars.

Kā zināms, piektdien Arēnā Rīga Latvijas izlase neizmatoja savu favorītu statusu un salīdzinoši sīvā galotnē piekāpās Spānijai ar 62:67, tikmēr Melnkalne Kijevā spraigā kaujā pārspēja ar 76:74 Ukrainu, lai gan pirmajā puslaikā bija iedzinējos ar -18. 26 punktus melnkalniešu panākumā guva naturalizētais Dereks Nīdhams, līdz ar to arī šovakar no viņa noteikti būs jāuzmanās.

Rīgā latvieši spēlēja bez Eirolīgas spēlētājiem, taču šovakar tie būs ierindā, padarot sastāvu iespējami optimālāko – Dairis Bertāns, Jānis Strēlnieks, Jānis Timma, Žanis Peiners, Rolands Šmits.

Salīdzinot ar savstarpējo spēli novembrī Latvijā, kurā melnkalnieši uzvarēja ar 84:75, komandas sastāvā nav saspēles vadītājs Nikola Ivanovičs, kurš attiecīgajā spēlē guva deviņus punktus. 22 punktus guvušais Bojans Dubļevičs piektdien Ukrainā guva vien 11 punktus, taču tas nenozīmē, ka viņš nebūs viens no lielākajiem draudiem šovakar.

Totalizatori nelielu favorītu statusu piešķīrusi Latvijai (1.70-1.71), taču skaidrs, ka ne tas ir svarīgākais.

11.lv izlikusi likmi par Latvijas kvalificēšanos Pasaules kausam, kurā opcija Jā novērtēta ar 3.90, Nē koeficients 1.22.

Optibet izlicis 8.5 handikapa likmi, kurā Melnkalne (+8.5) novērtēts ar 1.28, Latvija (-8.5) ar 3.44.

Nepieciešamā handikapa likmes izlikuši arī Pafbet. Latvija (-9) novērtēts ar 3.25, Latvija (-9.5) ar 3.35.

Betsafe viesu komandas (Latvija) panākumu ar vismaz septiņu punktu pārvaru novērtējis ar 2.65, savukārt deviņu līdz 12 ar 5.70. 11.5 punktu handikapam Latvijas izlases koeficients 4.15.

Kā jau noprotams, gaidāma ļoti karsta cīņa līdz asinīm, taču liela nozīme ir tam, ka Melnkalne spēlē mājās – karstasinīgie balkānu tautas pārstāvi noteikti radīs skaļu atmofēru.

Protams, mēs ceram, ka Latvijas basketbola izlasei izdosies paveikt savu darbu, lai varam gaidīt Pasaules kausu ar īpašu uzmanību.

P.S. koeficienti fiksēti dienas pirmajā pusē un tie var mainīties.