totalizatori

Sezonas kulmināciju sasniedzis arī futbols – klāt ČL fināls ar Anglijas komandu sadursmi. Vai totalizatori precīzi prognozēs iznākumu?

Līdz šim Anglijas komandas UEFA Čempionu līgas finālā tikušās vienu reizi. Tālajā 2008.gadā savā starpā spēkojās Mančestras “United” un Londonas “Chelsea”, uzvarētāju noskaidrojot vien 11 metru soda sitienu sērijā (6:5, “United”). Par liktenīgo vārtu autoru Lužņiku stadionā kļuva Raiens Gigs.

2019.gada “Liverpool” un “Tottenham” finālu spilgtāku padara tas, ka arī līmeni zemākajā Eiropas klubu turnīrā, Eiropas līgās finālā, tikās Anglijas komandas – “Chelsea” ar pamatīgu bomardēšanu otrajā puslaikā samīcija “Arsenal” (4:1).

Sestdien Madridē spēlējošas komandas finālā iekļuva salīdzinoši dramatiskā veidā. Pagājušā gada fināla neveiksminiece (1:3, “Real”) “Liverpool” pusfinālā pret “Barcelona” izbraukumā piedzīvoja sakāvi ar 0:3, būtiski samazinot izredzes atspēlēties mājās. Divas kārtīgas naglas pēdējo 15 minūšu laikā iesita Mesi, taču nedēļu vēlāk situācija bija pilnīgi citāda.

“Anfield” stadionā liverpūlieši cīnījās uz visiem 110%, savukārt barseloniešus acīmredzot bija apdulinājusi pārliecinošā uzvara mājās. Pateicoties diviem Oridži (otrie 79.minūtē) un Vinjalduma vārtiem, “Liverpool” veiksmīgi iznīcināja “Barcelona” pārsvaru un iesoļoja finālā otro gadu pēc kārtas.

Tikmēr “Tottenham” dramatisks bija gan ceturtdaļfināls, gan arī pusfināls. Ceturtdaļfinālā komanda, pateicoties gūtajiem trīs vārtiem episkajā izbraukuma mačā, pieveica Premjerlīgas čempioni Mančestras “City”(4:4 divu spēļu summā). Zaudējums “City” bija īpaši sāpīgs, jo kompensācijas laika trešajā minūtē bumbu vārtos raidīja Serhio Aguero, tomēr videoatkārtojumā tika fiksēta aizmugure.

Pusfinālā komanda spēlēja pret turnīra pārsteiguma autori “Ajax”. Līdz atbildes spēles 55.minūtei izbraukumā “Tottenham” divu spēļu summā bija iedzinējos ar 0:3, taču tad trīs vārtus guva brazīlietis Lukas Moura, pēdējos, izšķirošos iesitot kompensācijas laika sestajā minūtē, izcīnot komandai panākumu divu spēļu summā.

Abas finālistes savā starpā, protams, tikušās Premjerlīgas sezonā, dalot uzvaras uz pusēm. Pēdējā mačā marta beigās panākumu ar 2:1 svinēja “Liverpool”. Kā zināms, “Liverpool” (30-7-1) sīvā cīņā par titulu piekāpās “City”(32-2-4), savukārt “Tottenham” (23-2-13) sezonu noslēdza ceturtajā vietā, pēdējā, kas nodrošina dalību ČL grupu turnīrā arī nākamgad.

Protams, ļoti iespējams, ka liela nozīme būs komandu līderiem. “Liverpool” rindās ēģiptietis Muhameds Salāhs un senegālietis Sadio Manē ar 22 precīziem sitieniem dala Premjerlīgas labāko bombardieru godu (22 vārti arī “Arsenal” futbolistam Abomejangam), taču Čempionu līgā 12 spēlēs abiem kopā astoņi vārti (4/4). “Tottenham” rindās ar pieciem precīziem sitieniem ČL turnīrā izcēlies Harijs Keins, taču savainojuma dēļ viņš nepalīdzēja komandai ceturtdaļfināla otrajā spēlē un pusfinālā. Finālā gan futbolists spēlēšot. Premjerlīgā Keinam 17 vārti 28 spēlēs.

Totalizatori favorītu lomā izvirza “Liverpool”, koeficienti 1.89 (Optibet) – 1.92 (Optibet), kamēr “Tottenham” panākums tiek vērtēts ar 4.20 (Pafbet) – 4.38 (Optibet). Neizšķirta, jeb šajā gadījumā papildlaika/11m soda sitienu sērijas iespējamība tiek vērtēta ar 3.50 (11.lv) – 3.70 (Betsafe).

Tikmēr vārtu likmēs neliels pārsvars virs variantam, koficienti virs 2.5  1.78 (Optibet) – 1.87 (11.lv).

Par skaistu finālu un veiksmīgām likmēm!