Šovakar izšķirošās cīņas UEFA EL kvalifikācijas otrajā kārtā aizvadīs Latvijas futbola virslīgas klubi. Kā totalizatori vērtē to izredzes un vai izdosies radīt pārsteigumus?

Kā zināms, atbildes spēles mājās un izbraukumā aizvadīs Riga FC, FK Liepāja un FK Ventspils, kurām pirmajās spēlēs atšķirīgs sniegums.

RIGA-PIAST

Latvijas čempioniem “Skonto” stadionā šovakar būs sarežģits uzdevums, jo pirms nedēļas Polijā bieži uzsmaidīja veiksme, taču galu galā piedzīvota neveiksme. “Piast” izcīnīja panākumu ar 3:2 un būtībā visi vārti tika gūti ar Polijas kluba palīdzību.

Lielāko daļu mača rīdziniekiem izdevās sekmīgi izturēt mājinieku spiedienu (sitieni 4:14, rāmī 1:7) un pat pirmajiem izvirzīties vadībā, tomēr divi ātri ielaisti vārti mača noslēguma daļā visu sašķobīja. Labā ziņa ir tā, ka “Piast” vienu bumbu raidīja savos vārtos, ļaujot Riga doties mājās ar diviem svarīgiem izbraukuma vārtiem.

Zīmīgi, ka “Piast” pirms atbildes mača veikusi salīdzinoši lielu darījumu. “Championship” klubam “Brendford” par diviem miljoniem (neoficiāla info) pārdots 24 gadus vecais Joels Valensija, kurš bija viens no komandas vadošajiem spēlētājiem.

Mačus pirms šodienas spēles aizvadījis tikai “Piast”. Trīs dienas pēc panākuma pret “Riga” komanda aizvadīja otrās kārtas spēli Polijas čempionātā, kurā piedzīvots zaudējums pret “Slask Wroclaw” –  1:2. Vienīgie vārti Žoržem Feliksam, kurš “Riga” vārtos pirms nedēļas ielādēja divas bumbas.

Bez pārsteigumiem, totalizatori atbildes spēlē “Skonto” stadionā prognozē “Piast” panākumu, tomēr koeficienti nav tik pārliecinoši, 1.95 (11.lv, Pafbet) – 1.99 (Optibet), kamēr “Riga” panākumam 3.55 (11.lv) – 3.70 (Betsafe, Pafbet). Neizšķirta iespēja novērtēta ar 3.25 (11.lv) – 3.40 (Pafbet).

Tikmēr tieši iekļūšanai nākamajā kārtā “Piast” priekšrocība ir pārliecinoša, 1.22 (Pafbet) – 1.25 (11.lv, Betsafe, Optibet), “Riga” koeficienti līdzīgi kā uz panākumu mačā, 3.59 (Optibet) – 4.00 (Pafbet). Lai “Riga” iekļūtu nākamajā nepieciešams panākums ar vismaz 1:0 vai 2:1.

LIEPĀJA-NORRKOPING

Atbildes spēli mājās aizvadīs arī FK “Liepāja”, tomēr atspēlēšanās uzdevums krietni sarežģītāks. Pret Zviedrijas klubu neizdevās gūt vārtus, turklāt mājinieki spēja iegūt salīdzinoši komfortablu 2:0 pārsvaru, kontrolējot spēles gaitu, kas tā arī tika prognozēts.

Šajā gadījumā spēles pēc pirmās savstarpējās cīņas aizvadījušas abas komandas. “Norrkoping” Allsvenskan 17. kārtas mačā pret “Goteborg” nospēlējusi neizšķirti, savukārt “Liepāja” vien spēles beigās ar divu 11 metru soda sitienu palīdzību izglābās no zaudējuma pret virslīgas pastarīti “Metta” (3:2).

Totalizatori izglābšanos “Liepājai” neprognozē, dodot “Norrkoping” uzvarai 1.76 (11.lv) – 1.88 (Betsafe) koeficientus, savukārt tikšanai tālāk pat 1.01 (Pafbet) -1.02 (Betsafe).

Liepājnieku izredzes uzvarēt novērtētas ar 3.70 (Optibet) – 4.10 (Pafbet), iekļūšanai nākamajā kārtā pat 10.50 (Betsafe) – 18.00 (Pafbet).

VENTSPILS-GZIRA

Līdzīgi kā pirmajā kārtā, arī šoreiz “Ventspils” komandai jāpārkāpj pāri “suņa astei”.

Pirms nedēļas mājās pret Maltas “Gzira” gūts pārliecinošs panākums ar 4:0, kas pēc būtības nerada liekus jautājumus par iekļūšanu nākamajā kārtā.

Ņemot vērā, ka Maltā šobrīd ir starpsezona, spēli pirms gaidāmās atbildēs spēles aizvadījusi tikai “Ventspils”, kura Virslīgā ar 3:0 pārmācīja “Daugavpils” futbolistus, turklāt panākums ļāvis pakāpties uz trešo vietu kopvērtējumā.

Totalizatori izlikuši diez gan interesantus koeficientus, taču ne negaidītus. Ja atcerēsimies tikšanos ar “Teuta” pirmās kārtas atbildes spēlē, koeficienti bija par labu pretiniekiem , kas arī piepildījās un “Ventspils” piedzīvoja minimālu zaudējumu ar 0:1, taču tas neliedza soļot tālāk.

Šajā gadījumā “Gzira” izredzes uzvarēt mājās tiek prognozētas ar 1.62 (11.lv) -1.66 (Betsafe), kamēr “Ventspils” panākuma iespējas novērtētas ar 4.25 (Betsafe)- 4.68 (Optibet), neizšķirtam 3.85 (11.lv) – 4.20 (Betsafe).

Tajā pašā laikā tika novērotas interesantas svārstības, jo sākotnēji “Gzira” panākums tika prognozēts ar ~3.oo. Piemēram, “Unibet” un “Pafbet” likmju veikšanu uz attiecīgu maču nepiedāvā.

Likmes uz tikšanu nākamajā kārtā šobrīd netiek piedāvātas vispār, kas ir gana loģiski.