Ceturdien Liepājā Latvijas hokeja izlase ar spēli pret Slovēniju sāks Četru nāciju pārbaudes turnīru. Kā komandas izredzes pirmajā mačā vērtē totalizatori?

Izlašu pārtraukumā Liepājā notiekošajā turnīrā Latvija tiksies ar Slovēnijas, Francijas un Baltkrievijas komandām.

Galvenais treneris Bobs Hārtlijs sastāvā iekļāvis divus vārtsargus, 10 aizsargus un 17 uzbrucējus. Lielākā spēlētāju pārstāvniecība ir Latvijas čempionātam (OHL) ar 11 hokejistiem, kam seko pieci hokejisti no Kontinetālās hokeja līgas kluba Rīgas “Dinamo”.

Tāpat sastāvā iekļauti ir arī 11 ārzemēs spēlējošie hokejisti, no kuriem vērā ņemamākie ir KHL spēlējošie Mārtiņš Karsums un Kaspars Daugaviņš (Maskavas “Spartak”), kā arī Miks Indrašis (Maskavas “Dynamo”). Veiksmīgākais sezonas sākums no minētajiem hokejistiem padevies Karsumam (10+4, 26 spēlēs), kuram seko Daugaviņs ar 24 spēlēs iekrātiem deviņiem punktiem (4+9). Tikmēr uz naža asmens Maskavas “Dynamo” rindās balancē Miks Indrašis, kuram 18 spēlēs septiņi punkti (4+3), no kuriem pieci gūti divās spēlēs.

Salīdzinoši pārsteidzošu sniegumu Šveicē rāda 20 gadus vecais Deniss Smirnovs, kurš 18 spēlēs NLA kluba “Geneve-Servette” rindās izcēlies ar 10 punktiem (3+7).  Lielās izlases sastāvā Smirnovs līdz šim aizvadījis vien divas pārbaudes spēles pirms divām sezonām, tāpēc šī būs lieliska iespēja sevi pierādīt un iegūt Boba Hārtlija uzticību.

Zīmīgi, ka sastāvā ir arī divi pieredzējuši spēlētāji, kuri šobrīd ir bez kluba. Vārtsargs Kristers Gudļevskis sezonu sāka Rīgas “Dinamo”, tomēr pēc deviņām aizvadītām spēlēm (86,3%, 3.45) tika atbrīvots. Tikmēr 31 gadu vecais aizsargs Artūrs Kulda šosezon darbu vēl nav spējis atrast, lai pagājušajā sezonā aizvadījis 59 spēles Čerepovecas “Severstal” sastāvā (2+5, -8), vidēji spēlē laukumā atrodoties gandrīz 19 minūtes.

Intervijā Bobs Hārtlijs atzina, ka ir ļoti svarīgi, lai abi pieredzes bagātie hokejisti ar turnīra palīdzību iegūtu sev darbavietas.

Tikmēr ceturdienas vakara pretiniece Slovēnija uz Liepāju atvedusi 24 hokejistus (trīs vārtsargi, astoņi aizsargi, 13 uzbrucēji, kuri pārstāv Slovēnijas (astoņi spēlētāji), Slovākijas (divi spēlētāji), Austrijas (divi spēlētāji), Čehijas (trīs spēlētāji), Polijas (četri spēlētāji), Ungārijas (viens spēlētājs), Norvēģijas (viens spēlētājs), Francijas (divi), Zviedrijas (viens) un ASV (viens) līgu klubus.

Savā starpā komandas pēdējo reizi tikušās pārbaudes spēlē precīzi pirms gada, kad ar 4:1 pārāka bija Latvija. Pēdējais zaudējums pret slovēņiem piedzīvots 2016.gadā, kad pārbaudes spēlē atzīta sakāve papildlaikā ar 2:3.

Totalizatori favorītu statusu piešķīruši Latvijas izlasei, uzvaras iespējas pamatlaikā vērtējot ar 1.43 (Betsafe) – 1.50 (Syottip). Savukārt Slovēnijas panākumam pamatlaikā koeficienti 4.09 (Synottip) – 5.20 (Betsafe), neizšķirtam 5.00 (Synottip) – 5.26 (Optibet).

Vārtu likmē 5,5 virs novērtēts ar 2.06 (Synottip) – 2.09 (Betsafe), zem ar 1.60 (Synottip) – 1.67 (11.lv, Optibet, Betsafe.)