Jaunus rekordus Francijā notiekošā Pasaules kausa futbolā sievietēm laikā sasniedzis Lielbritānijā bāzētais totalizators/ sporta birža Betfair.

Otrdien pusfinālā ASV spraigā cīņā ar 2:1 pārspēja Angliju. Betfair uz šo spēli veiktas likmes aptuveni 15.5 miljonu eiro apmērā (14 miljoni britu mārciņu).

Šādu apjomu uz vienu spēli totalizators dēvē kā savu rekordu sieviešu futbolā un uzskata, ka Pasaules kauss futbolā Francijā pacēlis sieviešu futbolu jaunā līmenī.

Tāpat Betfair atklājis, ka kopējais likmju apjoms čempionāta laikā bijs 245 miljonu apmērā (220 miljoni mārciņu) un sagaidāms, ka cīņa par trešo vietu un fināls palielinās summu līdz pat 278 miljoniem (250 miljoni mārciņu). Salīdzinot ar iepriekšējo pasaules kausu, apjoms pieaudzis vairāk nekā divas reizes.

Salīdzinājumam totalizators izmanto arī 2017.gada Eiropas čempionāta pusfinālu starp Anglijas un Nīderlandes sieviešu futbola izlasēm, uz kuru Betfair tika veiktas likmes vien aptuveni 1,9 miljoni eiro (1,7 milioni mārciņu).

Sestdien Anglijas izlase spēlē par trešo vietu cīnīsies pret Zviedriju, kura ceturtdaļfinālā pārsteidzoši pārspēja Vāciju, taču pusfinālā zaudēja Nīderlandei.

Latvijas totalizatori šajā pārī kā favorīti izvirza Angliju, koeficienti 1.64 (Betsafe) – 1.72 (Pafbet). Tikmēr Zviedrijas uzvara tiek vērtēta ar 4.25 (11.lv) – 4.60 (Pafbet). Rezultatīvākā spēlētāja ar sešiem precīziem sitieniem Anglijas rindās ir Elena Vaita, Zviedrijai Kosovare Asllani ar diviem vārtiem.

Finālā starp ASV un Nīderlandi favorīte ir ASV, koeficienti 1.40 (11.lv) – 1.44 (Pafbet), savukārt uz Nīderlandes panākumu koeficienti izlikti 6.00 (11.lv) – 7.50 (Pafbet) robežās.

ASV rindās ir turnīra pirmā un trešā labākā vārtu guvēja. Pirmajā vietā ar sešiem vārtiem ir Aleksa Morgana, savukārt trešā ar pieciem ir Megana Rapiono, par kuras dalību finālā vēl nav skaidrības.

Sieviešu futbols ir gana aizraujošs – kāpēc gan nepamēģināt veikt nelielu likmi atslodzītei no ierastā?