Bokss: J.Paul vs Askren

Kārtīgs izklaides šovs nedēļas nogalē sagaida visus boksa cienītājus, kad interneta superzvaigze Džeiks Pols ringā metīs izaicinājumu bijušajam MMA cīkstonim Benam Askrenam. Vai Polam beidzot tiks ierādīta vieta – vērtē totalizatori.

24 gadus vecais Pols (Jake Paul), kuram sociālajā tīklā Youtube ir vairāk nekā 20 miljoni sekotāju, sporta sabiedrībā ir salīdzinoši mazpazīstams, tomēr viņš spējis atstāj jau vērā ņemamu nospiedumu un izskatās, ka apstāties netaisās.

Profesionālajā boksā Youtube superzvaigzne debitēja 2020. gada ievadā, kad “Cruserweight” kategorijas cīņā jau pirmajā raundā ar tehnisko nokautu pieveica Ali Esonu Gibu, kurš arī guvis salīdzinoši plašu atpazīstamību interneta vidē. Āķis lūpā, un 10 mēnešus vēlāk Pols ringā tikās ar Neitu Robinsonu, bijušo NBA basketbolistu, kurš karjeras sākumā piecas sezonas pavadīja Ņujorkas “Knicks”, pēcāk spēlējot vēl septiņos citos klubos un aktīvās gaitas noslēdzot 2018. gadā.

Arī šoreiz cīņa neizvērtās pārāk sīva un Pols pretinieku nokautēja jau otrajā raundā.

Ņemot vērā iespaidīgo sabiedrības interesi par Pola cīņām, nekas cits neatliek, kā tikai lūkoties uz augstākiem plauktiem. Decembrī šovmenis piedāvāja 50 miljonus dolāru UFC superzvaigznei Konoram Makgregoram, savukārt pēc Konora zaudējuma Dastinam Porjē janvārī sekoja pamatīga ņirgāšanās, taču savā mērā absurdais piedāvājums joprojām bija spēkā.

Protams, līdz reālām aprisēm nekas neaizkļuva, taču pāris dienas vēlāk sekoja paziņojums, ka boksa mačs notiks ar citu cīņu sporta aprindās zināmu personību – Benu Askrenu (19-2), kurš 2019. gadā aizvadīja trīs cīņas UFC seriālā, tostarp pret Horhi Masvidālu (zaudējums ar nokautu), taču pēc tā sekojošā zaudējuma Demianam Maiam paziņoja par karjeras noslēgšanu. 36 gadus vecais sportists arī piedalījies 2008. gada olimpiskajās spēlēs, kur vrestlinga disciplīnā  (74kg) izcīnīja vienu uzvaru un piedzīvoja vienu zaudējumu.

2020. gadā Askrens paziņoja par sekmīgu gūžas operāciju un vēlmi atgriesties vrestlingā, tomēr līdz šim tas vēl nav noticis. Protams, vrestlings ir Askrena trumpis, kas arī ļāva gūt panākumus MMA, taču, kā zināms, bokss ir pavisam kas cits.

Totalizatoruprāt, cīņas favorīts ir Pols, 1.69 (Betsafe) – 1.72 (11.lv), kas uz doto brīdi nav nekas pārsteidzošs – cīņu prakse, svaigums un spēks ir tās lietas, kas noteikti ir jūtūbera priekšrocības. Tikmēr Askrens nav aizvadījis nevienu profesionālu boksa cīņu, nav cīnījies jau gandrīz trīs gadus, pārcietis operāciju, kā arī ar straujiem soļiem tuvojas 40 gadu vecumam. Totalizatori bijušā MMA cīkstoņa izredzes gūt panākumu vērtē ar 2.00 (11.lv) – 2.36 (Betsafe). Cīņas sākums Askrenam noteikti būs sarežģīts, taču ja izdodas izturēt pirmo raundu spiedienu, uzvarētājs var kļūt neprognozējamāks.

Šajā gadījumā nevar aizmirst arī par neizšķirta opciju. 11.lv neizšķirta iespējai sniedz 17.00 koeficientu, kamēr Betsafe 15.00. Vairākas reizes šāda veida slavenību boksa cīņās likmju veicēji piedzīvojuši vilšanos, dueļiem diez gan negaidīti noslēdzoties ar neizšķirtu. Tā notika nesenajā Maika Taisona un Roja Džonsa juniora leģendārajā cīņā, tāpat neizšķirts tika fiksēts 2019. gada cīņā starp Džeika brāli Loganu un citu pazīstamo interneta zvaigzni KSI.

Paredzēts, ka Pols un Askrens rindā dosies agrā svētdienas rītā pēc Latvijas laika, pirms tam tiekot aizvadītām sešām cīņām.