7.decembrī Saūda Arābijā revanša cīņā tiksies boksa smagsvari Entonijs Džošua un Endijs Ruiss. Kurš gūs panākumus šoreiz? Vērtē totalizatori.

Pirmo cīņu bokseri aizvadīja jūnijā, kas satricināja boksa pasauli. Lai gan totalizatori vairāk nekā pārliecinoši (~1.10) prognozēja Džošua panākumu, Ruiss nokārtoja uzvaru septiņos raundos un ieguva IBF, WBO un WBA čempiona jostas. Līdz ar to meksikānis kļuva par pirmo smagsvaru čempionu valsts vēsturē.

Šādu panākumu vēl pārsteidzošāku padarīja fakts, ka Ruiss vien mēnesi pirms cīņas tika piesaistīts kā aizvietotājs, jo plānotais pretinieks Džareds Millers tika pieķerts dopinga lietošanā.

Negaidītais iznākums neizbēgami pieprasīja revanša aizvadīšanu, tāpēc sportisti par tās aizvadīšanu oficiāli vienojās jau augustā. Par norises vietu izvēlēta Arābijas pussalas valsts Saūda Arābija, turklāt cīņa notiks īpaši tai uzbūvētā stadionā, kurš uzreiz pēc tam tiks nojaukts.

Protams, gaidāmā cīņa naudas izteiksmē arī būs pietiekoši ienesīga abiem bokseriem. Džošua saņems aptuveni 55 miljonus, kamēr Ruiss sešas reizes mazāk jeb aptuveni 8,5 miljonus.

Pašsaprotamu iemeslu dēļ mazāk pārliecinošāk, taču arī šoreiz totalizatori favorīta lomā izvirzījuši Džošua, viņa iespējas izcīnīt panākumu vērtējot ar 1.42 (11.lv) – 1.45 (Betsafe). Tikmēr Ruisa iespējas pierādīt, ka uzvara jūnijā nebija nejaušība, novērtētas ar 2.55 (Betsafe) – 2.71 (Optibet).

Virs/zem 7,5 raundu līnijā pārsvars virs, koeficienti 1.62 (11.lv) – 1.83 (Pafbet), kamēr zem novērtēts ar 1.90 (Optibet, Pafbet) – 2.15 (11.lv). Tajā pašā laikā 11.lv ar koeficientu 1.30 neuzskata, ka tiks aizvadīta pilna 12 raundu cīņa, variantam Jā piešķirot pat 3.20 koeficientu.

Svēršanās parādīja diez gan amizantu ainu. Ja Džošua bija kārtīgi pacenties un nometis svaru līdz 107.5 kilogramiem (zemākais pēdējo 5 gadu laikā), tad Ruiss, salīdzinot ar pirmo cīņu, bija par gandrīz deviņiem kilogramiem smagāks, atrodoties tuvu 130kg atzīmei.

Pievēršoties uzvaras iespējai ar nokauta palīdzību, totalizatori šādu Džošua panākuma veidu vērtē ar 1.85 (Betsafe) – 2.00 (Optibet), kamēr Ruisa iespējas atkārtoti nokautēt britu vērtētas ar 3.40 (Pafbet) – 3.75 (Betsafe).

Cīņas uzvarētāju, visticamāk, sagaida duelis pret ar Denonteju Vailderu, kurš pēc revanša ar Taisonu Fjūriju februārī uzvaras gadījumā plānot aizvadīt titulcīņu.