Bijušais Mančestras “City” un Nigērijas izlases pussargs Diksons Etu Zviedrijā saņēmis piecu gadu diskvalifikāciju par iesaistīšanos spēļu sarunāšanā.

Šobrīd 37 gadus vecais Etu aizvadījis vairākus gadus dažādu līmeņu Anglijas klubos, tostarp šobrīd varenajā Mančestras “City” (12 spēles 2000./2001.gada sezonā), kad tas gan vēl spēlēja pirmajā divīzijā, ko šobrīd dēvē par “Championship”.

Anglijas Premjerlīgā futbolists “Sunderland” (2007./2008.) un “Fulham” (2008./2009. – 2011./2012.) sastāvā aizvadījis 111 spēles, kurās izcēlies ar četriem vārtu guvumiem. 2014.gada nogalē nigērietis pievienojās Zviedrijas “Allsvenskan” klubam AIK, kur arī 2017.gadā iekļuva skandālā.

2017.gada 16.maijā AIK bija plānots aizvadīt kārtējo derbiju pret sīvāko konkurenti “Gothenburg”, taču pēdējā brīdī tās norise tika atcelta. Etu kopā ar zviedru Albanu Jusifi mēģināja piekukuļot tā brīža komandas vārtsargu Kiriakosu Stamatopopolusu, lai viņš apzināti rādītu sliktu sniegumu.

Kā atklāts izmeklēšanā vārtsargam tika piedāvāti 2 miljoni zviedru kronu (~183 tūkstoši eiro), tomēr tā vietā, lai pieņemtu piedāvājumu, kanādietis nekavējoties ziņoja par mēģinājumu ietekmēt spēles iznākumu, līdz ar to spēle tika atcelta. Pēc skandāla Etu pievienojās Zviedrijas zemākās līgas klubam Rössjöholm, kur spēlēja arī Jusifi.

2019.gada novembrī Etu tika piešķirts sods un nozīmēta probācija, ko bija plānots pārsūdzēt. Savas sankcijas tikai tagad piešķīrusi Zviedrijas futbola federācija, piešķirot Etu un Jusufi piecu gadu diskvalifikāciju. Jusufi Rössjöholm aizvadīja spēles vēl 2019.gadā, kamēr Etu tajā beidza spēlēt jau 2017.gada beigās un noslēdza karjeru, liecina Transfermarkt dati.

Diskvalifikācijas tika pamatotas ar to, ka skandāls noticis augstākā līmeņa čempionātā un saņēmis iespaidīgu mediju uzmanību, kas grāvis tā prestižu.