Kā zināms, arī politiskās likmes spēlētāju vidū ir populāras. Kārtējo nokaitētās Latvijas politikas likmi piedāvā Betsafe.

Nu jau gandrīz divus mēnešus ilgušās valdības veidošanas sarunas var dēvēt par īstu drāmu. Prezidents Raimonds Vējonis līdz šim izvirzījis divus kandidātus un abi dažādu iemeslu dēļ piedzīvojuši fatālu neveiksmi.

Interesanti, ka pēdējā kandidāta Alda Gobzema (KPVLV) iespējas izveidot valdību Betsafe novērtēja ar koeficientu 1.82 jeb 55% varbūtību. Tika uzskatīts, ka kopējās izredzes ir augstas, taču tās uz leju nosita šaubas par pielaides iegūšanu valsts noslēpumam. Mēs visi zinām, ar ko tas beidzās.

Pēc visas loģikas nākamais kandidāts, ko vajadzēja nosaukt Vējonim,  ir Artis Pabriks (Attīstībai/Par), taču viņš jau pirms iespējamās izvirzīšanas no cīņas izstājās. Visticamāk, solis bija pareizs, jo saspringtās attiecības ar Jauno Konservatīvo partiju un KPV būtu liegušas Attīstībai/Par kandidātam izveidot stabilu valdību. Līdz ar Pabrika pazušanu no kandidātu loka, sāka parādīties sarunas par Jaunās Vienotības kandidāta Krišjāņa Kariņa iespējām uzsākt valdības veidošanu.

Lai gan pati Jaunā Vienotība to sākotnēji noliedza, pamatojoties ar to, ka nebūtu loģiski, ka tik maza frakcija (8 Saeimas deputāti) veidotu valdību un Raimonds Vējonis oficiālu kandidatūru nav izvirzījis (viņš izlēmis vispirms ļaut partijām vienoties savā starpā) , jau šobrīd notiek aktīvas un oficiālas sarunas Jaunās Vienotības vadībā.  Turklāt šāda kandidatūra saņēmusi pārējo latvisko partiju atbalstu (“Saskaņa” ir spēcīgā sarkano līniju ietekmē) un tiek prognozēts, ka šoreiz valdība tiks izveidota. Protams, ir dažādas kaprīzes, piemēram, JKP nevēlēšanās redzēt valdībā ZZS, taču process pagaidām norit pozitīvā gultnē.

Tas attiecīgi redzams Betsafe prognozēs. Koeficients uz to, ka Krišjānis Kariņš būs nākamais premjers, Betsafe novērtējis ar koeficientu 1.40. Tomēr katram gadījumam tiek piedāvāta arī otra iespēja “kāds cits”, kurai gan salīdzinoši augsts koeficients, 2.70.

Vai partijas grib ceturto valdības veidošanas ciklu ir ļoti apšaubāmi, tāpēc jādomā, ka ši Betsafe prognoze būs precīza.