Nevienam nav šaubu, ka totalizatori un azartspēles ir ienesīgs bizness. Tomēr tādi apjomi, kādus saņem Bet365 īpašniece ir diez gan šokējoši.

Miljardiere Denīse Kouta, kura ir slavenā britu azartspēļu uzņēmuma bet365 vadītāja, 2017.gadā nopelnījusi aptuveni 245 mijonus dolāru. Laika periodā līdz 25.martam kopējā summa sasniedz pat 250 miljonus, vēsta novembrī publicētais pārskats, ko apkopojis CNN.

Tāpat no kompānijas dividendēm Kouta saņēmusi 50 miljonus. Salīdzinājumam, kompānijas Apple īpašnieks Tims Kuks 2017.gadā kopumā saņēmis aptuveni 11 miljonus.

Šāda summa padara 51 gadu veco anglieti par labāk apmaksāto vadītāju Lielbritānijā, kā arī labāk apmaksātu vadītāju – sievieti pasaulē. Vēl viens salīdzinājums – viņas gada alga ir divreiz lielāka par futbola kluba “Stoke City”, kurš pieder Bet365,  budžetu.

Britu azartspēļu regulatora informācija vēsta, ka Lielbritānijā ir pasaulē lielākais online azartspēļu (tai skaitā arī totalizatori) tirgus pasaulē, ieņemot 32% visas pasaules azartspēļu tirgus, kas no 2015 gada oktobrim līdz 2016.gada septembrim, radot 15, 5 miljardu peļņu.

totalizatori

Tajā pašā laikā totalizatori un azartspēles Lielbrititānijā ir liela problēma – 2015.gadā kopumā tur bijuši aptuveni 430 tūkstoši azartspēļu atkarīgo, vēl divi miljoni spēlētāju bija riska grupā.

Turklāt pēc GambleAware datiem, atkarīgie Lielbritānijai izmaksā no 300 līdz 1.32 miljardiem gadā.

Lielā Koutas alga, ar kuru viņa pēdējo četru gadu laikā nopelnījusi 761 miljonu eiro, pārsteigusi Lielbritānijas parlamenta pārstāvjus tieši atkarību kontekstā.

“Ko tādu ir grūti attaisnot jebkādos apstākļos, vēl jo vairāk ņemot vērā to, ka nauda nāk no atkarīgiem spēlētājiem”, uzskata Liberālo demokrātu līderis Vins Keibls. Keibls uzskata, ka industrija jāregulē vēl skarbāk.

Tomēr sociālajos tīklos liela daļa uzskata, ka Kouta ir pelnījusi saņemto, jo uzbūvējusi pasaules klases biznesu gandrīz no nulles.

Pagājušā gadā pats Bet365 piedzīvojis gana lielu peļņas pieaugumu. Likmēs spēlētāji iztērējuši 59 miljardus. Kopējā uzņēmuma peļna pieaugusi par 31%, sasniedzot 745 miljonus eiro. Vēl skaistāka situācija redzama kopējo ieņēmumu sadaļā, kur piedzīvots 25% pieaugums, sasniedzot 3,27 miljardus.

Koutsai arī ir savs labdarības fonds, kurš gada pēdējā gada laikā iztērējis 7,3 miljonu, taču ienākumu sadaļā atrodama 58 miljonus eiro liela summa.