Azartspēļu zīmoli dominē uz Eiropas futbola klubu krekliem

Mārketinga pētījumu aģentūra ResearchAndMarkets.com savā jaunākajā ziņojumā atklājusi, ka azartspēļu zīmoli turpina dominēt uz Eiropas futbola klubu krekliem.

Ziņojumā secināts, ka 1/5 no Eiropas TOP15 augstāko līgu komandām uz krekla priekšas ir sponsoru zīmoli, kas pārstāv azartspēļu nozari. Kopumā tādi ir 51 klubs no 244, kas nozīmē 11 klubu pieaugumu, par spīti stingrākiem azartspēļu reklāmas ierobežojumiem tādās valstīs kā Itālija un Spānija.  Tas ir par 18 vairāk nekā jebkuram citam sektoram.

Tāpat ziņojums atklāj, ka komandas no TOP 5 futbola līgām no azartspēļu zīmolu izrādīšanas uz saviem krekliem iegūst aptuveni 1,2 miljardus ASV dolāru. Pārliecinoša līdere ir Anglijas premjerlīga, klubiem kopumā saņemot 450,5 miljonus ASV dolāru, kas ir par aptuveni 200 miljoniem vairāk nekā jebkurā citā līgā.

Tajā pašā laikā, balstoties uz UEFA informāciju, kreklu sponsoru darījumu tirgus ir samazinājies par 4,9% no 1,44 miljardiem ASV dolāru 2020./2021. gada sezonā uz 1,37 miljardiem 2021./2022. gada sezonā.

“Zīmolu izrādīšana uz krekliem ir klubu ienesīgākie sponsoru darījumi, ņemot vērā ekspozīciju skaitu, ko tie rada zīmola pamanāmā rakstura dēļ, ” skaidro ziņojuma autori.

Azartspēļu zīmolu parādīšanās uz futbola klubu krekliem ir plaši un karsti diskutēts temats gan publikas, gan arī regulatoru vidū. Covid-19 pandēmijas sākumā tika ieteikts šādu darījumu iespējas atcelt, tomēr sekoja liels iebildumu vilnis, jo šādu ienākumu nogriešana apdraudētu komandu eksistenci.