Austrālijas atklātā čempionāta vīriešu turnīrā gaidāma klasiska tenisa milžu sadursme – Novāks Džokovičs pret Rafaelu Nadālu. Aplūkosim, kā cīņu prognozē totalizatori. 

Džokovičs pagājušajā sezonā Austrālijā izstājās astotdaļfinālā, taču šogad fināls sasniegts pārliecinoši, vienīgo piecu setu cīņu aizvadot astotdaļfinālā pret Dmitriju Medvedevu (ATP #15). Tālāk ceturtdaļfinālā uzveikts japānis Niškori, kurš otrajā setā no cīņas izstājās, savukārt pusfinālā sagrauts francūzis Luka Puiji (ATP #31) – 6-0; 6-2; 6-2.

Tikmēr Nadālam ceļš no astotdaļfināla līdz finālam aizvadīt bez neviena seta zaudēšanas, kopumā to laikā zaudējot vien 22 geimos. Astotdaļfinālā, sākot spēli ar pārliecinošu 6-0; 6-1, trīs setos uzveikts čehs Tomašs Berdihs, ceturtdaļfinālā trīs setu uzvara pret amerikāni Tifo, taču pusfinālā Nadāls atrieba Rodžera Federa zaudējumu astotdaļfinālā jaunajam grieķim Cicipam, to bez variantiem pārspējot trīs setos ar 6-2; 6-4; 6-0.

Abu tenisistu savstarpējā tikšanās kļuvusi nu jau vairāk kā leģendāra, un nav šaubu, ka arī Austrālijas fināls būs kaut kas episks.  Tenisisti kortā cīnījušies 52 reizes, kas ir ATP rekords. Turklāt arī bilance ir ļoti līdzīga 27-25 par labu Džokovičam, kurš uzvarējis pēdējās astoņās no desmit cīņām. Pēdējo reizi abas leģendas sacentās pagājušā gada Vimbldonas turnīra pusfinālā, kur piektā seta taibreikā 5:15  stundu ilgajā kaujā panākumu izcīnīja Džokovičs. Džokovičam uzvara bija zīmīga ar to, ka tā ļāva pirmo reizi iekļūt “Grand Slam” finālā kopš 2016.gada, turklāt tajā izcīnot arī uzvaru.

Džokovičam šis būs septītais fināls Austrālijā, turklāt iepriekšējos viņš nav pārspēts, tikmēr Nadāls AusOpen finālā spēlēs piekto reizi, no iepriekšējām reizēm uzvarot tikai vienu.

Fināls neizmainīs abu tenisistu vietu rangā – Džokovičs paliks kā lideris, tikmēr Nadāls būs otrajā pozīcijā.

Totalizatori nelielas priekšrocības finālā dod Džokovičam, koeficienti 1.71 (11.lv) -1.78 (Pafbet), savukārt Nadāla panākumam koeficienti 2.09 (Optibet) – 2.12 (Betsafe).