2020.gadā aizdomīgu likmju brīdinājumu skaits futbolā pieaudzis par 25%

Aizdomīgu likmju brīdinājumu skaits sportā 2020.gadā salīdzinājumā ar 2019.gadu pieaudzis par 48% procentiem, tostarp par 25% futbolā, vēsta Starptautiskā derību integritātes asociācijas (IBIA) apkopotā informācija.

Briselē bāzētā organizācija 2020.gadā reģistrējusi 270 aizdomīgu likmju veikšanas aktivitātes 15 dažādos sporta veidos 43 pasaules valstīs.

Līderpozīcijās joprojām ir teniss, jo gada laikā 98 brīdinājumi bijuši saistīti tieši ar likmju veikšanu tenisā. 39 no tiem apkopojusi Tenisa Intergritātes aģentūra (ITIA), un tie saistāmi ar notikumiem, kas nav galveno tenisa tūru pārraudzībā. Jāuzsver, ka uzmanība pievērsta arī diviem Latvijā notiekošiem tenisa notikumiem.

Kopumā teniss, futbols, galda teniss un esports sastādījis 86% visiem aizdomīgu likmju brīdinājumiem. Tāpat IBIA ziņo, ka, balstoties uz apkopotajiem datiem, pret sportistiem vērstas 12 kriminālās un sportiskās sankcijas.

IBIA arī atzīmē, ka tā pielāgojusies Covid-19 pandēmijas tendencēm sportā, līdz ar to aktīva uzmanība pievērsta jauniem sporta veidu turnīriem. Piemēram, futbolā labu brīdi vienīgais vērā ņemamais aktīvais futbola čempionāts norisinājās Baltkrievijā, īpaši populāri kļuva dažādi zemāka līmeņa notikumi tenisā, galda tenisā un esportā.

“2020.gads bija vētrains gads sporta likmju nozarē, tāpēc totalizatoriem bija jāpielāgo savs piedāvājums, īpaši tad, kad visi lielie sporta veidi bija uz pauzes, ” skaidro IBIA vadītājs Kalids Ali. “Tā rezultātā IBIA savu monitoringa aktivitāti fokusēja uz jauniem un ikdienā neierastākiem sporta turnīriem.”

“Lai gan 2020.gadā, salīdzinot ar 2019.gadu, novērojams būtisks brīdinājumu pieaugums, jāatzīmē, ka 2020.gada skaitļi pielīdzināmi tiem, kādus novērojām 2017. un 2018. gadā.”

Četru gadu periodā (2017.-2020.) IBIA ziņojusi par 986 brīdinājumiem 17 dažādos sporta veidos 95 valstīs, kas sekmējies vairāku sankciju piemērošanā.