21.jūlija vakarā, Maskavas Olimpiskajā sporta kompleksā, Pasaules boksa supersērijas (WBSS) finālcīņu aizvadīs Oleksandrs Usiks (14-0-0, 11 KOs ) un Marats Gasijevs (26-0-0,  19 KOs). Cīņas rezervists, gadījumā, ja kāds no bokseriem cīņu nespēs aizvadīt, ir mūsu Mairis Briedis, taču, ja tas nebūs nepieciešams, Briedis piedalīsies vakara undercard cīņā pret francūzi Brendonu Delorjē.

Kā zināms, sākotnēji bija paredzēts, ka fināls 11.maijā norisināsies Saūda Arābijā, taču Usika traumas dēļ to nācās atlikt. Lai gan baumas, par to, ka cīņa jūlija beigas norisināsies Krievijā, klīda jau krietnu laiku, to oficiāli apstiprināja tikai mazāk kā mēnesi pirms pašas cīņas.

To, ka Mairis Briedis būs fināla rezervists un undercard cīņas dalībnieks uzzinājām jau martā, taču Brieža pretinieks tika atklāts vien jūlija sākumā.

Delorjē boksa pasaulē nav diez ko pazīstams – 25 gadus vecais bokseris karjeras laikā aizvadījis 13 cīņas, kurās guvis 11 uzvaras, bet tikai vienu ar nokautu, vienreiz cīnījies neizšķirti un vienreiz zaudējis. Interesanti, ka francūzim šī būs pirmā cīņa ārpus dzimtenes – visas iepriekšējās aizvadītas Francijā. Ne mazāk interesants fakts ir tāds, ka pirms nedaudz vairāk kā gada Delorjē aizvadīja cīņu pret citu latvieti – Artūru Kuļikauski, kuru izdevās pieveikt pēc punktiem un, iespējams, ka Kuļikauskis bijis nopietnākais francūža pretinieks.

Bukmeikeri kā cīņas favorītu šajā cīņā pārliecinoši izvirzījuši Mairi Briedi (11.lv – 1.01, Optibet – 1.01, Betsafe – 1.02),  turklāt, tiek arī prognozēts, ka tas notiks ar nokauta vai tehniskā nokauta palīdzību (11.lv – 1.15).

Runājot, par fināla cīņu, domājams, ka tā būs ļoti karsta, kaut vai ņemot vērā izskanošo neapmierinātību no Usika nometnes puses par dažādām organizatoriskajām lietām.  Usiks finālā iekļuva, pateicoties uzvarai pēc punktiem pret Mairi Briedi, savukārt Gasijevs ar tehniskā nokauta palīdzību 12 raundā savā pusfināla cīņā pārspēja kubieti Yunier Dorticos.

Lielais fināls pēc bukmeikeru domām ir krietni neprognozējamāks, taču neliels favorītu statuss piešķirts Usikam (11.lv – 1.85, Optibet -1.85, Betsafe -1.88) . Tiek arī prognozēts, ka Usiks uzvaru gūs pēc punktiem (11.lv- 2.25), līdz ar to boksa mačā tiks aizvadīti vairāk par 9 raundiem (Betsafe – 1.29).