11.lv Latvijas kauss futbolā – pusfināli

Jau trešdien Liepājā un Venstpilī tiks noskaidrotas tās komandas, kuras cīnīsies 11.lv Latvijas kausa futbolā finālā. Kuri klubi tie būs – vērtē totalizatori.

Aizvadītajā nedēļā notikušā izloze lēma, ka pusfinālos FK Liepāja spēkosies ar FC Valmiera, savukārt FK Ventspils centīsies liegt finālu pagājušā gada kausa ieguvējai RFS.

FK Liepāja – FC Valmiera

Liepājnieki pusfinālā iekļuva, pateicoties panākumam pret Jūrmalas “Spartaku”. Jau 16.minūtē rezultātu atklāja Eduards Tīdenbergs, kamēr otrajā puslaikā pārsvaru nostipirināja Artūrs Karašausks (59′) un Valērijs Harbačuks (85′). Tikmēr “Spartaks” rindās goda vārtus kompensācijas pirmajā minūtē guva Leons Sipošs.

Virslīgā “Liepāja” pēdējos desmit mačos piedzīvojusi tikai vienu zaudējumu (6-3-1), kas pēc neveiksmīgā sezonas starta ļauj ar 32 punktiem atrasties kopvērtējuma piektajā vietā, aktīvi iesaistoties cīņā par vietu TOP4.  Iepriekšējā spēlē ar 2:0 tika pārspēja vietu augstāk esošā FK “Ventspils”, samazinot deficītu līdz diviem punktiem.

FC “Valmiera” ceturtdaļfinālā par mata tiesu pieveica Virslīgas pastarīti FK “Tukums/2000″(1:0). Par spēles varoni kompensācijas laika pēdējās sekundēs kļuva Ēriks Punculs, kurš ar precīzu tālšāvienu realizēja standartsituāciju.

Virslīgā komanda pēdējos piecos mačos guvusi tikai vienu panākumu (1-2-2), kas gan pagaidām ļauj saglabāt trešo vietu kopvērtējumā, taču konkurenti nesnauž. Iepriekšējā spēlē “Valmiera” ar 0:1 piekāpās “Spartakam”.

Abas pusfinālistes savā starpā pēdējo reizi tikās augustā, nospēlējot neizšķirti (1:1), taču mēnesi iepriekš ar 1:0 pārāki bija valmierieši.

Latvijas kausa pusfināla cīņā totalizatori par favorītiem uzskata FK “Liepāja”, 1.95 (Betsafe) – 2.10 (11.lv), kamēr Valmieras panākuma iespēja novērtēta ar 3.30 (11.lv) -3.60 (Betsafe). Neizšķirta iespējai pamatlaikā koeficienti 3.45 (11.lv) -3.50 (Betsafe) robežās.

FK Ventspils-RFS

Arī šī pāra komandas pusfinālā iekļuva diametriāli atšķirīgos veidos. “Ventspils” vien pēcspēles 11 metru sitienu sērijā pārspēja sīksto “Jelgavu” (0:1). Pamatlaikā un papildlaikā neviena no komandām vārtus neguva, un pendeļu sērijā liktenīgo bumbu pretinieku vārtos raidīja “Ventspils” kapteinis Andrijs Sahņevičs.

Virslīgā ventspilnieki pēdējas piecās spēlēs zaudējuši vien reizi (2-2-1) un ieņem ceturto vietu kopvērtējumā, taču, kā jau minēts, turpat uz papēžiem min liepājnieki, kuriem komanda arī piekāpās iepriekšējā Virslīgas spēlē (0:1).

Tikmēr šā brīža kausa īpašniece RFS rezultatīvā spēlē pārspēja Virslīgas čempioni “Riga FC” (3:2). RFS jau pirmo septiņu minūšu laikā spēja iegūt divu vārtu pārsvaru, taču  “Riga” rezultāta starpību samazināja 15 minūtes vēlāk. Otrā puslaika sākumā ar otro precīzo sitienu mačā izcēlās bijušais “Riga” spēlētājs Darko Lemajičs, kamēr Virslīgas līdere savus otros vārtus guva vien 90.minūtē un kompensācijas laikā panākt izlīdzinājumu nespēja.

Virslīgā RFS ar 54 punktiem ieņem stabilu 2.vietu, pēdējo zaudējumu piedzīvojot vien jūlijā. Pirms kausa pusfināla komanda ar 1:0 pārspēja “Jelgavu”, vienīgos vārtus gūstot Tomislavam Saričam.

Ar “Ventspili” RFS iepriekšējo reizi tikās septembra beigās, nospēlējot neizšķirti, savukārt jūlijā ar 3:2 pārāka bija “Ventspils”.

Otrajā 11.lv Latvijas kausa pusfinālā par favorīti totalizatori diez gan pārliecinoši uzskata RFS, koeficienti 1.65 (11.lv) -1.75 (Betsafe) robežās. “Ventspils” iespējas sarūgtināt kausa īpašnieci novērtētas ar 4.25 (Betsafe) – 5.20 (11.lv), neizšķirtam pamatlaikā koeficienti 3.50 (Betsafe) -3.70 (11.lv).