10 pazīmes, kas liecina, ka jāietur pauzi no totalizatoriem

Katrs nopietns likmju veicējs zina, ka nokļūšana līdz ilgtermiņa peļņai ir maratons nevis sprints. Reizēm rodas situācijas, kad totalizatori kaut uz īsu laiku ir jāuzliek uz pauzes. 

Pātraukumu nozīme

Peļnas gūšana no sporta likmēm ir pietiekami sarežģīts un grūts darbs. Dažādu sliktu paradumu parādīšanās var to krietni sarežģīt. Pētījumi pierādījuši, ka negatīvie efekti parādās biežāk, kad esi sliktā formā/zaudējumu sērijā un centies tikt no tās ārā.

Tā vietā, lai panikas vadīts censtos pārtraukt ieilgušo zaudējumu sēriju, atpūta bieži vien ir labāks variants. Šeit daži iemesli, kāpēc:

 • Izvēle paņemt pātraukumu nekavējoties pārtrauc zaudējumu sēriju un tava bilance necietīs lielākus bojājumus.
 • Tu iegūsti iespēju atslābināt savu prātu un atgūt enerģiju, kas atgriežoties padarīs likmju veikšanu atkal patīkamu un veiktos lēmumus loģiskākus un pamatotākus.
 • Pārmērīgais stress, strādājot bez atpūtas, var negatīvi ietekmēt citas personiskās dzīves detaļas.
 • Atpūtas laikā rodas iespēja mierīgi un bez steigas pārdomāt stratēģijas un pieļautās kļūdas.

Totalizatori, līdzīgi kā jebkura cita nodarbe, ik pa laikam prasa pārtraukumu, lai nodrošinātu un saglabātu produktivitāti ilgtermiņā. Tomēr visgrūtāk ir identificēt brīdi, kad pārtraukums ir nepieciešams.

Pazīmes, kas norāda, ka nepieciešams pārtraukums

Viena lieta ir novērtēt atpūtas vērtīgumu, pavisam cita ir noteikt, kad tā nepieciešama. Nevienam sevi nepatīk uzskatīt par problemātisku spēletāju, taču pat profesionāļi nespēj izvairīties no grūtībām.

Tālāk minētie faktori 100% nenozīmē, ka tev ir jāņem pātraukums, taču tiem noteikti jāliek to apdomāt.

 • Limitu aizmiršana/ignorēšana – zaudējumi tev likuši aizmirst, cik vari atļauties zaudēt dienas, nedēļas vai mēneša laikā.
 • Dzīšanās pretī zaudējumiem – Tu sāc likt likmes uz notikumiem, kas nav tavā ikdienas redzes lokā.
 • Paļaušanās uz veiksmi – izstrādātās stratēģijas pamazām tiek ignorētas, lai ar veiksmes palīdzību un absurdām likmēm censtos gūt lielas uzvaras un atgrieztos uz pareizā ceļa.
 • Likmes tiek veiktas, pamatojoties uz sajūtām nevis objektīviem argumentiem.
 • Zaudējumu panika liek tev meklēt vērtības likmes dažādās aplikācijās/forumos utml.
 • Zaudētos līdzekļus tu mēģini atgūt citās azartspēlēs – kazino utml.
 • Tu beidz pierakstīt veiktās likmes tikai lai no sevis noslēptu skarbos zaudējumus.
 • Tu esi zaudējis motivāciju veikt likmes, bet tik un tā turpini to darīt.
 • Zaudējumi rada izmisumu citās dzīves jomās.
 • Zaudējumi tevi padarījuši depresīvu .

Kā paņemt pārtraukumu?

Tiem, kuri nav saskārušies nav likmju veikšanu varētu šķist, ka tas ir tik vienkārši kā “nedari to”. Totalizatori sevi piesaista daudz un dažādos veidos – sporta pasākumi, reklāmas sociālajos tīklos un citos interneta portālos utt., utml.

Līdz ar to, vienkārša atpūta var prasīt daudz dažādu iepriekš veiktu rīcību – aplikāciju dzēšanu, mazāku sociālo tīklu un interneta patēriņu. Iesakām to apvienot ar atvaļinājumu, vai arī vienkāršu brīvdienu izbraucienu, lai par totalizatoriem pat ne reizi nav jāiedomājas.

Atgriezies, izanalizē kļūdas un sāc visu no jauna!

 

Par autoru LinkedinInstagramTwitter
Juris Bergmanis totalizators.com autors
Juris Bergmanis

Vietnes Totalizators.com līdzdibinātājs un satura redaktors. Viss par sporta likmēm, jaunumiem, līgām un daudz ko citu. Izstrādāju rakstus par labākajām sporta derību vietnēm kopš 2011. gada, par bonusa piedāvājumiem, vietņu uzticamību un detalizētām atsauksmēm ar reālu lietotāja pieredzi.