Pasaules kauss futbolā – ceturtdaļfināli (7.jūlijs)

NIZHNY NOVGOROD, RUSSIA - JUNE 24: John Stones of England celebrates with teammates after scoring his team's fourth goal during the 2018 FIFA World Cup Russia group G match between England and Panama at Nizhny Novgorod Stadium on June 24, 2018 in Nizhny Novgorod, Russia. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Pasaules kauss futbolā nu jau uzņēmis pamatīgus apgriezienus – pēc pārsteidzošajām un mazāk pārsteidzošajām astotdaļfināla spēlēm klāt ir ceturtdaļfināli, kuros arī gaidāmas aizraujošas cīņas. Kā vienmēr, totalizatori tam ir gatavi un piedāvā saviem klientiem sulīgākos koeficientus. Ceturdaļfinālu otrajā dienā savā starpā tiksies Zviedrija-Anglija, kā arī mājiniece Krievija un Horvātija.

Anglija-Zviedrija

Arī šī pāra komandu iekļūšana ceturdaļfinālā ir krasi atšķirīga. Lai gan neliela favorītu loma tika piesķirta Šveicei, astodaļfinālā uzvara Zviedrijai. Spēle, iespējams, nebija tā interesantākā, jo abas komadas spēlēja diez gan piesardzīgi, taču stratēģiski veiksmīgāki bija tieši zviedri, kuri spēja gūt vārtus 66.minūtē un nosargāt minimālo pārsvaru. Zviedrija Pasaules kausa ceturtdaļfinālos nav spēlējusi krietnu laiciņu – pēdējo reizi tas paveikts 1994.gadā.

Tikmēr Anglija savā astotdaļfināla spēlē piedzīvoja drāmu – komanda pirmo reizi kopš 2006.gada iekļuva ceturdaļfinālā, turklāt pretiniece Kolumbija pārspēta 11 metru soda sitienu sērijā, kas angļiem vēsturiski nav bijs veiksmīgākais uzvarētāju noskaidrošanas veids. Spēles gaitā pārsvars piederēja Anglijai, kas 57.minūtē rezultējās vārtu guvumā – 11 metru soda sitienu realizēja Harijs Keins. Līdz pat kompensācijas laikam Kolumbija nespēja rezultātu izlīdzināt, taču škietami neticamais tika paveikts neilgi pirms spēles beigām – 93.minūtē rezultātu Kolumbijai izlīdzināja Mina. Papildlaikā komandas vārtus nespēja gūt, tāpēc uzvarētājs bija jānoskaidro 11 metru soda sitienu sērijā, kurā ne bez veiksmes palīdzības ar 4:3 uzvara angļiem. Kā jau minēts, pēdējo reizi Anglija Pasaules kausa ceturdaļfinālā spēlēja 2006.gadā un tajā pendelēs piekāpās Portugālei.

Lai gan abas komandas noteikti būs motivētas izcīnīt uzvaru, favorīts šajā ceturdaļfināla pārī pēc bukmeikeru domām ir Anglija (11.lv – 1.95, Optibet – 1.95, Betsafe – 1.99). Abas komandas savos astotdaļfinālos neizcēlās ar ievērojamu rezultativitāti, līdz ar to pēc bukmeikeru domām arī ceturdaļfinālā tā nav gaidāma (zem 2.5 – 11.lv 1.45, Optibet 1.50, Betsafe 1.49)

Krievija-Horvātija

Krievija pēdējā ceturtdaļfināla spēlē centīsies atkal pārsteigt futbola pasauli, savukārt horvātiem jāpierāda, ka tie ir gatavi cīnīties par kausu.

Interesanti, ka abas komandas ceturdaļfinālā iekļuva ar 11 soda sitienu sēriju palīdzību. Horvātijai salīdzinoši iespaidīgu pretestību spēja izrādīt Dānija. Tā horvātus izaicināja jau pašā spēles sākumā, gūstot vārtus pirmajā minūtē. Horvātija gan spēja atspēlēties trīs minūtes vēlāk, savukārt spēles turpinājumā komandas nespēja gūt vārtus, tāpēc spēles uzvarētājs tika noskaidrots 11 metru soda sitienu sērijā – tajā uzvara Horvātijai.

Tikmēr Krievija pārsteidza futbola pasauli, no cīņas par kausu izslēdzot spēcīgo Spāniju. Līdz pat pirmā puslaika beigām nekas neliecināja par to, ka krievi spēs izrādīt kādu pretestību – jau 12.minūtē spāņiem izdevās izvirzīties vadībā, taču 41.minūtē krieviem izdevās realizēt 11 metru soda sitienu. Spēles turpinājumā Krievijas aizsardzību spāņiem uzlauzt neizdevās, tāpēc arī šajā spēlē uzvarētājs bija jānoskaidro 11 metru soda sitienu sērijā – tajā veiksmīgāka mājiniece.

Pēc bukmeikeru domām favorīts šajā spēlē ir Horvātija (11.lv, Optibet – 2.10, Betsafe 2.05), īpaša rezultativitāte netiek prognozēta arī šajā pārī (zem 2.5 – 11.lv, Optibet 1.45, Betsafe 1.48)

Pirms spēlēm iesakām iepazīties ar futbola likmēm un labāko Latvijas totalizatoru piedāvājumu.