Pasaules kauss futbolā – pusfināls (11.jūlijs)

MOSCOW, RUSSIA - JULY 03: John Stones, ang3a and Harry Maguire of England celebrate victory during the 2018 FIFA World Cup Russia Round of 16 match between Colombia and England at Spartak Stadium on July 3, 2018 in Moscow, Russia. (Photo by Ryan Pierse/Getty Images)

Krievijā notiekošais Pasaules kauss futbolā strauji tuvojas savai kulminācijai – klāt jau pusfinālu cīņas, kurās noskaidrosim komandas, kuras finālā cīnīsies par vērtīgo pasaules futbola trofeju. Otrajā pusfinālā savā starpā spēkosies Anglija un Horvātija.

“Football’s coming home” – frāze, ko pēdējā laikā nākās dzirdēt ļoti bieži. Anglija šobrīd ir ļoti nopietna titula pretendente, ko pierādīja uzvara ceturtdaļfinālā pret sīksto Zviedriju. Lai gan spēles sākums bija piesardzīgs, Anglijai izdevās atklāt rezultātu 31.minūtē, kad precīzs bija Herijs Megvairs. Puslaika turpinājumā vārti netika gūti, taču otrajā puslaikā rezultātu dubultoja Della Ali. Pateicoties angļu vārtusargam Džordanam Pikfordam, zviedri nespēja gūt vārtus, līdz ar to sausā uzvara Anglijai.

Tikmēr Horvātijai iekļūšana pusfinālā prasīja lielākas pūles, jo ceturdaļfinālā Krievija atkal spēja parādīt iespaidīgu pretestību. Pēc pamatlaika rezultātam esot 1:1, komandas arī papildlaikā apmainījās ar vārtu guvumiem. Papildlaika 11.minūtē vārtus guva Vida, taču 5 minūtes pirms spēles beigām izlīdzināt rezultātu spēja Fernandešs, līdz ar to spēle nonāca līdz 11 metru soda sitienu sērijai. Tajā Krievija nespēja atkārtot sasniegto pret Spāniju, līdz ar to pusfinālā veiksmīgi iekļuva Horvātija.

Abas komandas Pasaules kausa pusfinālā nav spēlējušas iespaidīgu laika posmu – angļi pēdējo reizi tik tālu tikuši 1990.gadā, savukārt Horvātija – 1998.gadā. Komandas savā starpā pārsvarā tikušās tikai kvalifikācijas turnīros – pēdējā tikšanās kādā no finālturnīriem bija 2004.gada Eiropas čempionātā, kad ar 4:2 pārāka bija Anglija.

Bukmeikeri kā favorītus šajā spēlē izvirzījuši Angliju (11.lv, Betsafe, Optibet – 2.35), kā arī netiek prognozēts, ka spēle būs rezultatīva (zem 2.5 – 11.lv 1.50, Betsafe, Optibet 1.55).

Pirms spēlēm iesakām iepazīties ar futbola likmēm un labāko Latvijas totalizatoru piedāvājumu.